Serwery i technologie IT

Windows Server 2008 R2 dostaje Service Pack 1 w wersji RC


Dodano: 23 Listopada 2010
Drukuj: Windows Server 2008 R2 dostaje Service Pack 1 w wersji RC
Microsoft osiągnął kolejny kamień milowy w rozwoju swoich systemów operacyjnych Windows przez wypuszczenie wspólnego pakietu poprawek (service pack) dla Windows Server 2008 Release 2 (R2) i Windows 7 w wersji "Release Candidate" czyli „kandydat do oficjalnej publikacji”.



Release Candidate jest ostatnią fazą testowania, którą przechodzi każdy produkt Microsoftu przed publicznym udostępnieniem.
Jednym z powodów dla których faza RC jest bardzo ważna jest fakt, że dużo osób odpowiedzialnych za dział informatyczny w firmie czeka na pierwszy service pack przed migracją na nowy system operacyjny. Na przestrzeni wielu lat popularności systemów Microsoftu, przyjęło się, że wypuszczenie pierwszego service pack (SP1) do nowego systemu Windows jest swego rodzaju potwierdzeniem, że słabe punkty systemu zostały usunięte.

Service pack dostarcza wszystkie poprawki błędów, łata dziury bezpieczeństwa i zawiera znaczące zmiany w kodzie, które zostały dodane od czasu premiery rynkowej systemu lub wypuszczenia poprzedniego Service Pack – wszystkie w jednym pliku instalacyjnym. Ponieważ głównym zadaniem SP jest zwiększenie stabilności, niezawodności i bezpieczeństwa systemu, bardzo rzadko pakiety poprawek dodają nowe funkcje.

Inaczej sprawa wygląda z najnowszym pakietem poprawek. SP1 obsługuje zarówno system Windows 7 jak i Server 2008 R2, jednak SP1 wprowadza, dodane wyłącznie na potrzeby Server 2008 R2, dwie nowe funkcje związane z wirtualizacją - Dynamic Memory i RemoteFX.

Narzędzie Dynamic Memory zostało stworzone aby serwery korzystające z Hyper-V (hypervisor Microsoftu) do wirtualizacji serwerów mogły lepiej wykorzystywać pamięć. Administratorzy zyskali możliwość dynamicznego alokowania pamięci fizycznej dla maszyn wirtualnych, poprzez ustalenie rozmiaru początkowego i maksymalnego wykorzystywanej przez system gościa pamięci. Jeśli maszyna potrzebuje dodatkowej pamięci, prosi o nią i ta zostaje jej przydzielona z ograniczeniem do zdefiniowanej wartości maksymalnej.

RemoteFX umożliwia współdzielenie sprzętowej akceleracji 3D karty graficznej, co w efekcie jest porównywalne z pracą na fizycznej maszynie z systemem Windows 7. Dzięki temu usprawnione zostanie korzystanie ze zdalnych i wirtualnych pulpitów, które będą w stanie obsłużyć interfejs Windows Aero, oraz aplikacje wymagające wysokiej wydajności od podsystemu graficznego. RemoteFX dodaje również obsługę urządzeń USB dla maszyn wirtualnych, co umożliwia pracę z dyskami USB, aparatami czy też urządzeniami PDA, podłączonymi do urządzenia klienta.


Tutaj można pobrać dodatek Service Pack 1 Release Candidate dla systemów Windows 7 i Windows Server 2008 R2


 
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.