Serwery i technologie IT

Krótka historia IBM – cz. 3


Dodano: 24 Lutego 2011
Drukuj: Krótka historia IBM – cz. 3
Kontynuując omawianie produktów IBM, warto zatrzymać się przy dostępnych w kompleksowym asortymencie serwerach. Zwolennicy rozwiązań sygnowanych przez Big Blue, znajdą tu rozwiązania adekwatne do potencjału i zasobów finansowych.


IBM dostarcza m.in. serwery w uniwersalnej obudowie typu Tower, które znakomicie sprawdzają się w mniejszych firmach lub oddziałach wielkich korporacji. Modele takie jak IBM System x3200 M3, IBM System x3400 M3, IBM System x3500 M3 to produkty o wysokiej wydajności, zapewniające elastyczność i możliwości konfiguracji według potrzeb klienta.

IBM to także serwery w obudowach rack (stelażowych), które również znajdują zastosowanie w przedsiębiorstwach. Są jednocześnie najlepszym rozwiązaniem w branżach związanych z przemysłem, finansami, a także w ośrodkach badawczych i naukowych. Modele IBM System x3250 M2 Express, IBM System x3350 Express, to optymalna kombinacja wydajności, elastyczności z efektywnymi kosztami wdrożenia oraz utrzymania. Bardziej zaawansowane produkty - IBM System x3450, IBM System x3455 - odnajdziemy w przemyśle lotniczym, w instytucjach uniwersyteckich, rządowych, naukowo-badawczych, mediach i branży rozrywkowej. Coraz większe zainteresowanie zaawansowanymi aplikacjami ERP, administracją baz danych, to również popyt na serwery o najwyższej wydajności, dostępności i ergonomii obsługi (np. IBM System x3850M2, IBM System x3950 M2).

Serwery blade (kasetowe) to kolejna interesująca opcja, idealna w przypadku dużych sieci, konsolidacji zaawansowanych środowisk. Zarówno serwery blade, jak i te w obudowach rack, tworzą specyficzny asortyment sprzętu korporacyjnego. Wytrzymują duże obciążenia i sprawdzają się w ośrodkach specjalistycznych.

W ramach oferty IBM Blade Center, firma zapewni zarówno optymalizację kosztów, łatwe w obsłudze urządzenia, jak i wysoką wydajność oraz efektywne zużycie energii. Klienci mają do wyboru kilka opcji, np. IBM BladeCenter HS12 Express, IBM BladeCenter HS22 Express. Ciekawostką jest model IBM BladeCenter S, który odznacza się nie tylko małą i zwartą konstrukcją, łatwą do zainstalowania w biurze. Mamy tu bowiem do czynienia z pierwszą na rynku obudową, która dzięki współdzielonym dyskom posiada funkcjonalność macierzy dyskowej (informacje na podstawie oferty IBM).

Kolejna znakomita seria produktów to IBM Power System. IBM Power 520 (1 x POWER6), IBM Power 520 (2 x POWER6) dedykowane są do obsługi baz danych, pracy w oddziałach, centralach korporacji, podczas przetwarzania danych. W oparciu o nowoczesne technologie, umożliwiają efektywne zarządzanie i wdrażanie nowych aplikacji.

Specyficznym produktem jest System x® iDataPlex™ dx360 M2. Na stronie internetowej producenta, czytamy m.in., że jest to „rozwiązanie o konstrukcji odpowiedniej dla większych ośrodków przetwarzania, które pomaga pokonać ograniczenia występujące w dziedzinie dostępności zasilania, przestrzeni fizycznej i skuteczności chłodzenia”

Wyraźnie widać jak szeroki jest asortyment IBM w każdym obszarze działania. Kompleksowo odpowiada na zapotrzebowanie instytucji, ośrodków, klientów biznesowych o zróżnicowanym potencjale, wymaganiach technologicznych i możliwościach finansowych. Firma jest prekursorem, wyznacza kierunki rozwoju i postępu technologicznego, gwarantuje najbardziej nowoczesne i efektywne rozwiązania.




Zapraszamy do przejrzenia oferty PowerServer w kategorii serwery, pamięci masowe.

Wybrane modele najnowszej generacji serwerów IBM:

W obudowie typu tower:
Serwer IBM x3200 M3 4-Core Xeon + sprzętowy Raid z cache + 2x500GB Hot-Plug 

Serwer IBM x3400 M3 z Intel Xeon 4(8)-Core + 4GB DDR3 1333MHz + SAS 6G + Raid5 z cache


W obudowie typu rack:


Serwer IBM x3550 M3 z 4GB + DDR3 + SAS 6G z Raid

Serwer IBM x3650 M3 z Intel Xeon 4(8)-Core + 4GB DDR3 1333MHz + 2x146GB SAS 6G + Raid5 z cache + 2 zasilacze

« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.