Serwery i technologie IT

Red Hat Enterprise Linux 7


Dodano: 20 Sierpnia 2014
Drukuj: Red Hat Enterprise Linux 7
Red Hat Enterprise Linux 7 został wydany w 2014 roku. Nowy RHEL 7 będzie wspierany przez 10 lat w środowiskach produkcyjnych a po tym okresie jeszcze przez 3 kolejne lata w ramach rozszerzonego wsparcia.

Dystrybucja ta cechuje się wieloma poprawkami i usprawnieniami względem RHEL 6. Najważniejsze cechy nowej wersji systemu firmy Red Hat to:

Ulepszona obsługa mechanizmu Active Directory pozwalająca przede wszystkim na łatwiejszą niż do tej pory integrację z korporacyjnymi sieciami Active Directory. Ogólnie też udoskonalono współpracę z korporacyjnym środowiskiem Windows.

XFS jest domyślnym podstawowym systemem plików, co pozwala użytkownikom Red Hat Enterprise Linux 7 poradzić sobie z ogromnymi ilościami danych (2^64 bajtów). Rezygnacja z EXT4 spowodowana jest oczekiwaniami Red Hata odnośnie skalowalności - dopracowany przez inżynierów system plików XFS radzi sobie dużo lepiej.


Linux 3.10 jako jądro systemu został dość mocno zmodyfikowany (kpatch - pozwala na zarządzanie zbiorami binarnych łatek dla jądra bez restartowania maszyny, kompresja pamięci wymiany, wirtualizacja rejestrów APIC, nowy mechanizm disk managera - pozwala śledzić, które bloki zostały zapisane w określonym przedziale czasu, co ma służyć z kolei mechanizmom kopii zapasowych i szybkiemu cofaniu wprowadzonych w systemie zmian)

Narzędzia umożliwiające optymalizację pracy systemu, w szczególności Tuned - dynamiczny tuning systemu w zależności od zmieniających się warunków pracy, zużycia pamięci, obciążenia systemu, ilości operacji sieciowych oraz wejścia/wyjścia. Udogodnieniem są wstępnie zdefiniowane profile pozwalające szybko dobrać najbardziej optymalne ustawienia dla systemu, w zależności od roli jaką pełni.

Wsparcie dla kontenerów LXC (Linux Containers) wraz z mechanizmem konteneryzacji Docker - znanych z systemów FreeBSD i Solaris, więc niby nic nowego - ale biorąc pod uwagę popularność dystrybucji Red Hata, implementacja tych rozwiązań zwiększy jeszcze bardziej przewagę firmy Red Hat nad konkurencją.

Wsparcie infrastruktury OpenLMI, która ułatwia zdalne zarządzanie serwerami, klastrami serwerów jak i całymi centrami danych w zunifikowany sposób, uwzględniając potrzeby administratorów zarządzających większymi sieciami.

Java w wersji 7 jest wersją domyślną w systemie RHEL 7. Nie ograniczono jednak możliwości instalacji rożnych innych wersji JDK - co z pewnością docenią programiści testujący aplikacje dla rożnych wersji.

GNOME 3 Classic jako podstawowy pulpit zintegrowany z narzędziem do zarządzania desktopową wirtualizacją Boxes.

Ułatwiona migracja z RHEL 6 do 7. Przy migracji z wcześniejszej wersji systemu pomocny dla administratorów będzie zestaw narzędzi, które pozwalają przeanalizować maszyny z RHEL 6 i utworzyć scenariusz aktualizacji do RHEL 7.

Dodatkowe informacje
Release Notes for Red Hat Enterprise Linux 7 - https://access.redhat.com/...
LXC - https://linuxcontainers.org
Docker - http://www.docker.com
The Benefits of Docker vs. Server Virtualization - http://www.serverwatch.com/...
Founder Explains What Docker Is All About  - http://www.serverwatch.com/...

* * *
W naszym sklepie internetowym możecie zamówić Red Hat Enterprise Linux w wersjach akademickiej, standardowej oraz self-support jak i SuSE Linux Enterprise Server w wersjach edukacyjnych, rzadowych i komercyjnych.
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.