Serwery i technologie IT

QNAP HS-453DX - multimedialny NAS


Dodano: 7 Grudnia 2018
Drukuj: QNAP HS-453DX - multimedialny NAS
Można powiedzieć - mały, ale szatan. Firma QNAP zaprojektowała serwer NAS HS-453DX z myślą o użytkowniku, który pomijając przechowywanie danych chciałby mieć możliwość ich prezentacji - z naciskiem na pliki multimedialne. QNAP HS-453DX stworzono jako wielofunkcyjne urządzenie. NAS QNAP HS-453DX może służyć nie tylko do przechowywania danych ale też jako centrum multimedialne.
 
Komu może więc przydać się takie hybrydowe rozwiązanie? Wiele firm kładdzie nacisk na prezentację czy to swojej oferty czy wytworzonych materiałów. Dział marketingu może pokazać zdjęcia, prezentacje, materiały video w wysokiej rozdzielczości UHD 4K zaproszonym klientom. Jednocześnie materiały z innego działu są przesyłane i składowane w NAS. Zaciekawić się tym rozwiązaniem powinny firmy takie jak studia filmowe i fotograficzne, agencje interaktywne, agencje marketingu (wizualnego) jak i działy marketingu i promocji.Niewielkie gabaryty pozwalają na przenoszenie urządzenia. Można je więc zabrać ze sobą na prezentację w siedzibie klienta, wraz z np. rzutnikiem UHD 4K. Oczywiście wybierając taki wariant, należy pamiętać, aby firmowy backup był wykonywany na innym urządzeniu w siedzibie firmy.

Oczywiście kusi także zastosowanie domowe. QNAP HS-453DX jako centrum multimedialne oraz magazyn przechowywania nagrań video. Może z powodzeniem stanowić komponent centrum multimedialnego i kina domowego.

Przechowywanie danych odbywa się na 2 dyskach twardych HDD 3.5". Opcjonalnie można wyposażyć HS-453DX w dodatkowe dwa dyski SSD M.2, które będą służyć jako przyspieszający działanie cache dla RAID1. Funkcja VJBOD (Virtual JBOD) pozwala podłączyć inny serwer NAS firmy QNAP i rozszerzyć pojemność HS-453DX.

Multimedia stanowią silny atut. Urządzenie wyposażono w w dwa porty HDMI: 2.0 i 1.4 oraz możliwość przesyłania obrazu Ultra HD 4K wyświetlanego w 60 FPS-ach. Do tego 10Gb Ethernet, pozwalający na komfortowy streaming materiałów UHD.

Dodatkowo można HS-453DX połączyć z pilotem QNAP RM-IR004.

QNAP HS-453DX pozbawiony jest wentylatorów i wykorzystuje jedynie chłodzenie pasywne. Co za tym idzie i co ważne zarówno w pokoju prezentacyjnym jak i w salonie - zapewnia ciszę.

Producent przygotował 2 modele, które różnią się ilością zamontowanej pamięci RAM:

HS-453DX-4G
Intel® Celeron® J4105 quad-core 1.5 GHz processor (burst up to 2.5 GHz), 4 GB RAM (2 x 2 GB)

HS-453DX-8G
Intel® Celeron® J4105 quad-core 1.5 GHz processor (burst up to 2.5 GHz), 8 GB RAM (2 x 4 GB)

Strona WWW producenta
https://www.qnap.com/en/product/hs-453dx

Prezentacja na YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=ZlHkVNNdaPI
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.