Serwery i technologie IT

Serwery Rack 1U/2U


Dodano: 13 Września 2022
Drukuj: Serwery Rack 1U/2U
Serwery Rack wyposażone w jeden lub dwie centralne jednostki obliczeniowe (CPU) stanowią idealną odpowiedź na rosnące wymagania klientów, którzy cenią sobie ogromną wydajność przy jednoczesnym zachowaniu relatywnie małych rozmiarów.


Ideą projektu serwerów Rack było stworzenie urządzenia, którego cechą charakterystyczną jest układ pionowy, dostosowany do bardziej optymalnego wykorzystania przestrzeni i znacznie bardziej efektywnego zarządzania serwerem. Serwery Rack oferowane są w ramach obudowy lub szafy, będącej jednocześnie zewnętrzną powłoką serwera.
Oferowane przez sklep PowerServer urządzenia zostały wykonane przez najbardziej cenionych producentów, począwszy od HPE, Dell czy Fujitsu, przez Huawei aż po mniej popularne, aczkolwiek równie niezawodne serwery marki Lenovo.
Uniwersalne zastosowanie serwerów Rack z jednym lub dwoma CPU
Dlaczego serwery Rack, ze szczególnym uwzględnieniem maszyn jedno i dwu-procesorowych są tak chętnie wybierane? Ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie. Nadzwyczajna moc serwerów, w połączeniu z małymi rozmiarami gwarantuje ogromny potencjał do utrzymywania optymalnej wydajności wszelkich procesów biznesowych zachodzących w przedsiębiorstwie.
 
Serwery typu Rack to idealne rozwiązanie dla wszystkich większych firm, które starają się stworzyć lub rozwinąć swoją infrastrukturę informatyczną poprzez zastosowanie kilku serwerów. Jedna szafa serwerowa stanowi doskonałe rozwiązanie, jeżeli w planach mamy wdrożenie kilku serwerów o mocy 1U. Szerokie zastosowanie serwerów Rack z pewnością docenią wszelkie firmy z branży IT, operujące dużymi zbiorami danych, wszelkie korporacje z wszystkich branż, które dla utrzymania ciągłości procesów muszą zainwestować w serwerownie, a także firmy, które w przeszłości polegały na serwerach typu TOWER, jednak ze względu na rozwój działalności muszą zainwestować w bardziej wydajną infrastrukturę IT.
 
Ogromna wydajność i małe rozmiary? Serwery Rack 1U/2U to strzał w dziesiątkę
 
Serwery Rack 1U i 2U to coraz popularniejsze rozwiązanie, dedykowane profesjonalnemu wykorzystaniu w dużych firmach informatycznych i data center. Nadzwyczajna wydajność tych urządzeń gwarantuje szybkie stworzenie zaawansowanej infrastruktury informatycznej, w pełni dostosowanej do konkretnych potrzeb przedsiębiorstwa.
 
To w porównaniu z relatywnie małymi rozmiarami serwerów Rack udostępnia niezwykle duży potencjał do stworzenia potężnego zaplecza, będącego w stanie przetworzyć ogromne zbiory danych. To właśnie optymalizacja przestrzeni, tak istotna w przypadku wszystkich firm stanowi jedną z największych korzyści wykorzystania serwerów Rack. Zakup Rack znacznie ułatwia odpowiednie rozmieszczenie przestrzeni i dopasowanie jej do naszych potrzeb. Co ciekawe serwery typu Rack, choć w głównej mierze stanowiące pierwszy wybór większych firm i korporacji, może być także wykorzystane przez mniejsze firmy, które nie dysponują specjalnym pomieszczeniem serwerowni. Dzięki możliwości doboru odpowiedniej opcji chłodzenia i zasilania nie ma potrzeby lokowania serwerów Rack w osobnym pomieszczeniu.
 
Najpopularniejsi producenci serwerów Rack
 
Serwery Rack wyposażone w jedną lub dwa CPU są coraz częściej oferowane przez wszystkich liczących się na rynku IT producentów sprzętu. Które produkty warto wziąć pod szczególną uwagę, planując rozbudowę swojej infrastruktury serwerowej?
 
Przede wszystkim serwery marki Dell EMC PowerEdge R250, R350, R550. Model R250 to najbardziej podstawowy serwer 1U, będący reprezentantem 15-tej już generacji serwerów. Serwery te wyposażone są w procesory Intel Xeon serii E-2300 obudowę pozwalającą na instalację maksymalnie 4 dysków twardych w opcji HotPlug lub Non Hot Plug. Oprócz urządzeń marki Dell warto także przejrzeć, co oferuje HPE z linią serwerów ProLiant od modelu HPE DL20 Gen10+, DL160 Gen10, HPE DL325 Gen10 Plus v2 (model z AMD EPYC) ,HPE DL360Gen10+ i HPE DL380 Gen10+ i HPE DL385 Gen10 (model z AMD EPYC). Fujitsu, jako jeden z czołowych graczy na rynkach korporacyjnych serwerów Rack 1U i 2U również oddaje nam do dyspozycji potężne urządzenia, jak na przykład Serwery Fujitsu PRIMERGY RX1330 M5 oraz Fujitsu PRIMERGY RX2520 M5, Fujitsu PRIMERGY RX2530 M6 i Fujitsu PRIMERGY RX2540 M6. Spośród wielu producentów warto dodatkowo wspomnieć o mniej oczywistych producentach, których urządzenia z roku na rok zyskują na popularności. Mowa tu między innymi o Lenovo (modele SR250, SR630, SR650, SR665) czy Huawei.
 
Indywidualne potrzeby firmy? Znajdź idealne parametry dzięki dedykowanemu konfiguratorowi
 
Inwestycja w wydajne serwery typu Rack, choć z pewnością stanowią wartość dodaną dla firmy, nie zawsze w swojej wersji domyślnej będą optymalnym rozwiązaniem, idealnie skrojonym pod potrzeby konkretnych procesów biznesowych zachodzących w organizacji. Warto również pamiętać iż wybór wersji rack wiąże się z dodatkowym wydatkiem w postaci odpowiedniej szafy rack pozwalającej na montaż serwera.  Dlatego też tak istotne jest wstępne skonfigurowanie zarówno oprogramowania, jak i podzespołów serwera.
 
Każdy prezentowany na stronie PowerServer model serwera Rack 1U i 2U zawiera dodatkowy konfigurator, który umożliwia łatwą zmianę podstawowych parametrów sprzętu i dostosowanie go do naszych wymagań. Dużą zaletą rozwiązania proponowanego przez sklep PowerServer jest możliwość modyfikacji parametrów technicznych serwera Rack, który był już wcześniej przez nas wykorzystywany. Nie da się jednak ukryć, że wstępne dostosowanie nowej infrastruktury informatycznej, ze szczególnym uwzględnieniem serwerów typu Rack z pewnością wpłynie na efektywne zarządzanie zasobami, a także redukcję zbędnych kosztów inwestycji w zbyt rozbudowane technicznie serwery typu Rack.
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.