Serwery i technologie IT

Microsoft Exchange Server


Dodano: 14 Listopada 2022
Drukuj: Microsoft Exchange Server
Microsoft Exchange Server to intuicyjne narzędzie, które zostało stworzone w celu ujednolicenia komunikacji poczty elektronicznej. Na początku było przeznaczone do użytku profesjonalnego, ale obecnie chętnie korzystają również z niego osoby prywatne.


Jest częścią pakietu Microsoft, który w dobie pracy i nauki zdalnej jest powszechnie wykorzystywany przez właścicieli i pracowników firm, a także uczniów i studentów. Powerserver.pl oferuje swoim Klientom dostęp do oprogramowania Microsoft Exchange Server na podstawie licencji komercyjnej, rządowej lub edukacyjnej.

Microsoft Exchange Server – jakie ma zastosowania?

Usługa Microsoft Exchange Server to kompleksowe narzędzie, za pomocą którego można w łatwy i intuicyjny sposób obsługiwać pocztę elektroniczną, kalendarz oraz zadania. Z tego powodu jest chętnie stosowany przez osoby odpowiedzialne za logistykę w firmie lub koordynację pracy różnych działów i pracowników.
 
Oprogramowanie Microsoft Exchange Server współpracuje z pocztą Outlook. Co istotne z punktu widzenia firm lub zespołów, Exchange umożliwia operowanie skrzynką mailową przez więcej niż jedną osobę. Oznacza to, że z jednego adresu mailowego może korzystać kilka osób jednocześnie. Dzięki temu wymiana istotnej korespondencji jest znacznie prostsza.
 
Kolejnym przydatnym narzędziem, wbudowanym w Microsoft Exchange Server jest intuicyjny asystent planowania. Pozwala on na wgląd do kalendarza innych osób korzystających z usługi Microsoft Exchange Server. Dzięki temu autor spotkania może dopasować termin w taki sposób, aby pasował on jak największej liczbie uczestników.
 
Oprogramowanie to jest również kompatybilne z komunikatorem Microsoft Teams, który jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów służących do spotkań online.

Tworzenie grup w usłudze Microsoft Exchange Server

Możliwość tworzenia odseparowanych grup to kolejna przydatna funkcja, z której mogą korzystać użytkownicy usługi Microsoft Exchange Server. Jest to szczególnie przydatne, jeśli wykonanie danego zadania lub projektu wymaga podzielenia pracowników na zespoły. Każdy team może stworzyć własny kalendarz, skrzynkę mailową oraz listę zadań do wykonania. Członkowie grupy mogą także w wygodny i szybki sposób udostępniać sobie ważne pliki, zdjęcia lub arkusze.
 
Jeśli prowadzisz firmę lub koordynujesz pracę większego zespołu, warto wykupić licencję Microsoft Exchange Server. Pozwoli to na znacznie lepszą organizację wewnątrz zespołów i wprowadzi większy porządek w dokumentacji i kalendarzu. To także doskonałe rozwiązanie dla studentów pracujących w kołach naukowych lub prowadzących złożone projekty badawcze.

Microsoft Exchange Server – rodzaje licencji

W sklepie powerserver.pl dostępne są trzy różne licencje umożliwiające korzystanie z usługi Microsoft Exchange Server. Licencja OPEN (MOLP) Government (rządowa) przeznaczona jest do użytku przez uprawione do tego podmioty, np. instytucje działające na szczeblu państwowym, samorządowym, lokalnym lub regionalnym. Licencja edukacyjna OPEN (MOLP) Academic została stworzona z myślą o wszelkiego rodzaju placówkach oświatowych, od przedszkoli, poprzez szkoły podstawowe i średnie, uniwersytety oraz inne placówki edukacyjne, takie jak biblioteki i muzea publiczne.

Microsoft Exchange Server – dostęp do ważnych informacji, gdziekolwiek się znajdujesz

Zarządzanie usługą Microsoft Exchange Server jest możliwe nie tylko za pomocą komputera stacjonarnego lub laptopa, lecz także z poziomu urządzeń mobilnych. Dzięki temu możesz kontrolować pracę swojego zespołu niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujesz. Microsoft Exchange pozwala na synchronizowanie poczty oraz dokumentów między różnymi urządzeniami, co jeszcze bardziej ułatwia pracę przy częstych podróżach lub pracy zdalnej. Przydatną funkcją jest przeglądanie poczty w trybie online, dzięki czemu możesz z niej korzystać nawet bez dostępu do internetu. Jeśli często korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi – usługa Microsoft Exchange zapewnia zaawansowaną ochronę korespondencji To szczególnie istotne w przypadku firmowych maili, które zawierają często poufne informacje.
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.