Serwery i technologie IT

Microsoft SQL Server


Dodano: 14 Listopada 2022
Drukuj: Microsoft SQL Server
Microsoft SQL Server to platforma stworzona z myślą o zaawansowanych narzędziach biznesowych, stwarzająca środowisko pracy dla wymagających aplikacji. Umożliwia ona wydajne zarządzanie danymi oraz umożliwiająca analizę i pracę z nimi. Dla wersji z 2019 roku zostały udostępnione dwa sposoby licencjonowania


Oprogramowanie to sprawdzi się zarówno w mniejszych, średnich, jak i bardzo rozbudowanych przedsiębiorstwach.

Microsoft SQL Server – zastosowanie

Microsoft SQL Server stwarza wydajne i wysoce funkcjonalne środowisko pracy dla zaawansowanych narzędzi analitycznych, wykorzystywanych w biznesie do magazynowania i obrabiania uzyskanych danych. Każda kolejna wersja jest wzbogacona o nowe narzędzia, których zadaniem jest jeszcze lepsza optymalizacja systemu i dostarczenie rozwiązań ułatwiających pracę z oprogramowaniem.
 
Microsoft SQL Server umożliwia zarządzanie relacyjną bazą danych. Stworzone za jego pomocą dwuwymiarowe obiekty, przypominające strukturalnie tabele, można dostosowywać do indywidualnych potrzeb użytkownika. Nadawanie znaczenia danym, ich grupowanie oraz ich integralność to jedne z narzędzi, które pozwalają na zoptymalizowanie baz danych.
 
Narzędzie Microsoft SQL Server znajdują zastosowanie nie tylko w przypadku dużych firm i przedsiębiorstw, o rozbudowanych środowiskach pracy, lecz także w przypadku mniejszych i średnich firm, które poszukują wydajnego narzędzia do zarządzania bazami danych. Koszty uzyskania takiej licencji są atrakcyjne nawet dla firm, które dopiero wkraczają na rynek pracy i dysponują ograniczonym budżetem.

Microsoft SQL Server – narzędzia

Microsoft SQL Server to oprogramowanie, które nie tylko pozwala na tworzenie i zarządzanie grupami danych, lecz także pozostawia użytkownikowi duże pole do dostosowania go do swoich indywidualnych potrzeb. Jedną z możliwości jest tworzenie spersonalizowanych pulpitów nawigacyjnych, alertów oraz raportów z dokonywanych analiz.
 
Dodatkowo użytkownik ma dostęp do paneli wydajności przedstawiających bardzo szczegółowe dane dotyczące wydajności pracy poszczególnych baz danych. Monitorowanie SQL Server może dotyczyć nie tylko dużych środowisk pracy znajdujących zastosowanie korporacyjne, lecz także ma swoje zastosowanie w przypadku mniejszych, lokalnych baz i tych, które zostały umieszczone w internetowej chmurze.
 
Automatyczna konfiguracja baz danych przekazuje informacje o wykrytych błędach i problemach z przetwarzaniem zapytań, a także sugeruje możliwe rozwiązania zaistniałego problemu. To pomocne rozwiązanie szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tak zaawansowanym narzędziem, jakim jest Microsot SQL Server.

Microsoft SQL Server – rodzaje licencji

Decydując się na zakup oprogramowania Microsoft SQL Server można wybrać jeden z dwóch rodzajów licencjonowania. Model serwer + CAL zakłada, że każdy użytkownik musi posiadać indywidualną licencję SQL Server. W modelu per rdzeń licencja jest dostarczana w pakiecie „na dwa rdzenie”.
 
Licencja Government (rządowa) może być wykorzystywana przez uprawnione do tego podmioty, takie jak instytucje państwowe, działające na szczeblu krajowym, samorządowym, regionalnym lub lokalnym. Wersja Academic to licencja edukacyjna, przeznaczona dla placówek oświatowych – przedszkoli, szkół podstawowych, średnich i wyższych, a także dla organizacji edukacyjnych, takich jak muzea i biblioteki publiczne, a także dla organizacji charytatywnych, działających na zasadach niedochodowych.

Microsoft SQL Server wersja 2019 – jakie ulepszenia przyniosła?

Wersja 2019 oprogramowania Microsoft SQL Server przyniosła kilka istotnych udoskonaleń, których zabrakło w starszych wersjach. Przede wszystkim daje użytkownikowi możliwość analizy każdego typu danych. Jest to możliwe dzięki zapytaniom do danych relacyjnych, relacyjnych, ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych. Inteligentne przetwarzanie zapytań, a także obsługa urządzeń pamięci trwałej korzystnie wpłynęły na wydajności systemu. Na wydajność oraz stabilność prowadzonych baz danych wpływają również kwestie związane ze skalowalnością.
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.