Serwery i technologie IT

SuSE Linux Enterprise Server (SLES)


Dodano: 24 Listopada 2022
Drukuj: SuSE Linux Enterprise Server (SLES)
SuSE Linux Enterprise Server to oprogramowanie bazujące na systemie operacyjnym Linux. Zostało stworzone z myślą o przedsiębiorcach i zastosowaniu biznesowym. Jest to prosta w obsłudze i przejrzysta platforma serwerowa, która umożliwia wykonywanie operacji w chmurze lub lokalnie.


SuSE Linux Enterprise Server – czym się charakteryzuje?

 
Wersja serwerowa oprogramowania, czyli właśnie SLES została oparta na systemie SuSE Linux. Jest ona owocem wspólnych działań firmy SuSE oraz koncernu IBM. Premiera miała miejsce 31 października 2000 roku i od tego czasu, co około 2-3 lata, wydawana jest nowa wersja tego oprogramowania. SLES cechuje się przede wszystkim łatwością obsługi. Dodatkowo odznacza się wysoką stabilnością, co jest charakterystyczne dla oprogramowania stworzonego na bazie Linuxa.
 
Mimo tego, że samo rozwiązanie nie należy do najnowszych na rynku, dalej cieszy się ogromnym zaufaniem wśród odbiorców. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że SLES w wersji 9 zainstalowany jest na superkomputerze Columbia, należącym do rządowej agencji odpowiedzialnej za loty kosmiczne – NASA.
 

SLES – komercyjny system serwerowy

 
SuSE Linux Enterprise Server kierowany jest głównie do klientów komercyjnych. Pozwala na przenoszenie obciążeń o znaczeniu krytycznym w szerokim zakresie środowisk. W zależności od uprawnień danej organizacji dostępne są trzy wersje licencyjne. Subskrypcja komercyjna pozwala na wykorzystanie oprogramowania jako narzędzia biznesowego. Licencja rządowa przeznaczona jest dla podmiotów uprawnionych, takich jak instytucje działające na szczeblu krajowym, lokalnym lub samorządowym. Wersja Academic dedykowana jest placówkom oświatowym – przedszkolom, szkołom podstawowym i średnim, uniwersytetom, bibliotekom publicznym, a także fundacjom działającym na zasadach niedochodowym.
 

SuSE Linux Enterprise Server działa na zasadach licencji open source

 
Ogromną zaletą oprogramowania SLES jest działanie na zasadach licencji open source. Otwarte oprogramowanie pozwala użytkownikom na modyfikowanie kodu źródłowego, przez co może się ono stale rozwijać. Taka możliwość pozwala na ciągłe udoskonalanie oprogramowania nie tylko przez specjalistów zatrudnionych przez producenta, lecz także przez zaangażowanych członków społeczności na całym świecie.
 
Podstawowa wersja oprogramowania jest darmowa, ale warto zdecydować się na płatną, subskrypcyjną wersję, czyli właśnie SuSE Linux Enterprise Server. Zapewnia ona dostęp do wsparcia technicznego producenta, co jest szczególnie przydatne w sytuacji, kiedy na drodze pojawi się trudny do rozwiązania problem. Co również istotne, płatna subskrypcja umożliwia dostęp do systematycznej aktualizacji. To szczególnie istotne, ponieważ firma stale udoskonala swój produkt, wprowadzając do niego nowe, przydatne funkcje.
 

Oprogramowanie SuSE Linux Enterprise Server – inwestycja w bezpieczeństwo Twojej firmy

 
Decydując się na zakup oprogramowania do celów komercyjnych, zwracamy uwagę nie tylko na jego funkcjonalność, lecz także na poziom zabezpieczeń. SLES w tym aspekcie staje na wysokości zadania.
 
Pozwala na skuteczne uniknięcie cyberataków, których skutkiem może być utrata kluczowych lub wrażliwych danych. Poufność danych jest możliwa dzięki zastosowaniu wirtualnych sieci prywatnych, zabezpieczeniu połączeń sieciowych oraz zarządzaniu certyfikatami bezpieczeństwa. Aspekt ten jest szczególnie istotny, jeśli wykorzystujesz SLES do zarządzania serwerami poczty elektronicznej lub bazami danych.
 

Gdzie stosuje się oprogramowanie SLES?

 
SLES to oprogramowanie, które przez wiele lat swojego istnienia na rynku IT zdobyło uznanie światowych producentów z różnych branży. Do najbardziej rozpoznawalnych klientów firmy SuSE należy m.in. Sony, Bosh, Honda, GLS, a także liczne placówki badawcze (np. wspomniana wcześniej NASA) oraz naukowe, takie jak uczelnie wyższe.
 
Ten przejrzysty i funkcjonalny system sprawdzi się również w mniejszych przedsiębiorstwach jako wsparcie w zarządzaniu i analizie danych.
 
Zobacz w sklepie PowerServer: SuSE Linux Enterprise Server (SLES)
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.