Serwery i technologie IT

Biblioteki StorageLibrary z napędami LTO-4 HH


Dodano: 4 Czerwca 2008
Drukuj: Biblioteki StorageLibrary z napędami LTO-4 HH

Norweska firma Tandberg ogłosiła, że w jej bibliotekach taśmowych StorageLibrary T24 (zdjęcie), StorageLibrary T40+ i StorageLibrary T80+ można obecnie instalować również napędy LTO-4 HH (Half Height). Do tej pory biblioteki te obsługiwały tylko napędy LTO-3 FH i LTO-4 FH (Full Height).


Napędy HH są dwa razy mniejsze niż napędy FH, dlatego w bibliotekach można instalować dwa razy więcej napędów, co przekłada się na większą pojemność.

Napędy LTO-4 HH mają pojemność 800 GB (1,6 TB po skompresowaniu danych) i zapisują/odczytują dane z szybkością 120 MB/s ((240 MB/s po skompresowaniu danych). Napędy są dostępne w wersjach z interfejsami SCSI lub SAS.

W porównaniu z napędami LTO-3, napędy LTO-4 HH mają dwa razy większą pojemność, pracują o 50% szybciej i oferują sprzętowe szyfrowanie danych przy użyciu 256-bitowego algorytmu AES. Napędy obsługują też technologię WORM (write-once, read-many).

Biblioteki StorageLibrary są dostępne w wersjach z 12, 24, 40 lub 77 gniazdami i mogą przechowywać do 123,2 TB danych, zapisując/odczytując je z szybkością 6,9 TB na godzinę.

Biblioteka StorageLibrary T24 (24 gniazda) z jednym napędem LTO-4 HH SCSI (dostępne są też napędy w wersji z interfejsem FC lub SAS) kosztuje 6299 USD. Biblioteka StorageLibrary T40+ z takim samy jednym napędem kosztuje 9499 USD.

Tandberg ma również w swoje ofercie autoloader (StorageLoader) z jednym napędem LTO-4 HH i dwoma magazynkami, każdy zawierający cztery kasety. To rozwiązanie kosztuje 4500 USD.

Źródło: NetWorld

« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.