Serwery i technologie IT

Fujitsu i Sun prezentują nowy serwer z układem SPARC64 VII


Dodano: 18 Grudnia 2008
Drukuj: Fujitsu i Sun prezentują nowy serwer z układem SPARC64 VII
Fujitsu i Sun poszerzyły wczoraj ofertę o serwer klasy podstawowej SPARC Enterprise M3000. Serwer posiada jeden czterordzeniowy procesor SPARC64 VII i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Solaris 10.

Procesor SPARC64 VII jest taktowany zegarem 2,52 GHz, a każdy z jego czterech rdzeni może wykonywać jednocześnie dwa wątki obliczeniowe. Układ zawiera bufor Level 2 o pojemności 5 MB i jest produkowany w oparciu o technologię 65 nm.

W skład serwera (mającego wysokość 2U) wchodzą następujące elementy: cztery porty Gigabit Ethernet, do 32 GB pamięci RAM, cztery gniazda PCIe, jeden port SAS, cztery kieszenie na dyski twarde i napęd DVD.

SPARC Enterprise M3000 waży 22 kg i dzięki zastosowaniu szeregu nowych technologii (np. w obszarze chłodzenia; specjalne wentylatory) pobiera o 50% mocy mniej niż serwery poprzedniej generacji oparte na procesorze UltraSPARC IIIi. Komputer jest też wyjątkowo cichy, emitując hałas o wielkości 47dB. Firmy zapowiadają, że w 2009 r. w ich ofertach pojawią się serwery oparte na nowych procesorach SPARC64 taktowanych szybszym zegarem (2,8 GHz).

Serwer SPARC Enterprise M3000 kosztuje w podstawowej konfiguracji ok. 15 tys. USD.

Źródło: NetWorld.pl
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.