Serwery i technologie IT

Citrix: XenDesktop w wersji 3


Dodano: 1 Listopada 2009
Drukuj: Citrix: XenDesktop w wersji 3
Firma udostępniła najnowszą wersję rozwiązania do wirtualizacji desktopów - Citrix XenDesktop 3, która umożliwia m.in. utrzymywanie dwukrotnie większej liczby wirtualnych desktopów na jednym serwerze niż dotychczas. Ponadto zapewnia dostarczanie desktopów Windows ze wspólnego zestawu centralnie zarządzanych obrazów, umożliwiając ich uruchamiane w centrum obliczeniowym lub też bezpośrednio na pececie bądź cienkim kliencie.
W najnowszej wersji XenDesktop zastosowano technologię Citrix HDX MediaStream, która przyspiesza działanie multimediów: zapewnia wysyłanie skompresowanych strumieni do urządzeń końcowych i ich lokalne odtwarzanie. Z kolei technologia Citrix HDX Plug-and-Play umożliwia obsługę odtwarzaczy MP3, cyfrowych aparatów, smartfonów, skanerów i innych lokalnych urządzeń. Natomiast technologia HDX Broadcast zapewnia przyspieszanie wirtualnych desktopów i aplikacji w sieciach cechujących się dużymi opóźnieniami i niewielką przepustowością.

XenDesktop 3 zawiera szereg usprawnień, które poprawiają zagęszczenie wirtualnych maszyn w centrum obliczeniowym, pozwalając na utrzymywanie dwukrotnie większej liczby hostowanych desktopów niż w poprzednich wersjach.

Dodano obsługę lokalnych desktopów przesyłanych strumieniowo - administratorzy mogą strumieniować ekrany desktopów z tego samego obrazu, a następnie uruchamiać je lokalnie na każdym urządzeniu końcowym, które jest podłączone do sieci. Działy IT mogą centralnie zarządzać desktopami pracowników, uruchamiając je w miejscu, w którym jest to najbardziej wskazane, wykorzystując do tego rozproszoną moc obliczeniową zarówno serwerów, jak i urządzeń końcowych.

XenDesktop 3 zawiera też nowe funkcje, które upraszczają administrację i ułatwiają personalizację użytkowników. Zintegrowane zarządzanie profilami użytkowników może zapewnić użytkownikom spójne, spersonalizowane środowisko pracy po każdym zalogowaniu do systemu. Wersja 3 obsługuje także systemy uwierzytelniania wykorzystujące karty inteligentne.

Źródło: NetWorld.pl
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.