Serwery i technologie IT

Cisco i Citrix wspólnie dostarczają rozwiązanie do wirtualizacji


Dodano: 14 Września 2010
Drukuj: Cisco i Citrix wspólnie dostarczają rozwiązanie do wirtualizacji
Firmy Cisco i Citrix połączyły siły i stworzyły kompletne rozwiązanie sprzętowo-programowe służące do wirtualizacji. Położono w nim nacisk na łatwość obsługi i wdrażania. Nowy system wdraża architekturę Cisco Unified Computing System (UCS) łączącą przetwarzanie danych, pracę przez sieć, dostęp do przestrzeni dyskowej i wirtualizację w jedno centrum danych.System jest obsługiwany przez oprogramowanie do wirtualizacji Citrix XenDesktop, które miało swoją premierę w sierpniu 2010.
Głównymi zaletami rozwiązania proponowanego przez Cisco i Citrix są:

Prekonfigurowane profile dostępne dla współdzielonych desktopów, przyspieszające instalację i konfigurację XenDesktop na Cisco UCS.
Starter Kit pozwalający na instalację i konfigurację na 300 komputerach. Ilość ta może być łatwo rozszerzona (mechanizm plug & play) za pomocą Expansion Kit.

„Otwarte” podejście do zarządzania systemem pozwala na zastosowanie różnych hypervisorów, wliczając Citrix XenServer, VMware vSpehere, a także w niedalekiej przyszłości Microsoft Hyper-V.

Więcej szczegółów technicznych na temat rozwiązania do wirtualizacji firm Cicso i Citrix można znaleźć na stronach:

http://newsroom.cisco.com/dlls/2010/prod_090810.html


http://www.cisco.com/en/US/netsol/ns1099/index.html


« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.