Zasilacz awaryjny z superkondensatorem

Drukuj: Zasilacz awaryjny z superkondensatorem
UPS z superkondensatorem różnią się rodzajem zastosowanej technologii do magazynowania energii. W standardowych UPS-ach zwykle stosowane są akumulatory żelowe. W nowym typie zostały zastąpione przez kondensatory elektryczne. Poniżej znajduje się tabelka przedstawiająca podstawowe zalety nowego typu UPS.

  UPS z akumulatorami UPS z superkondensatorami
Czas ładowania 8-11 godzin Poniżej 5 min
Żywotność – ilość cykli ładowania 400-600 razy Nawet 1 mln razy
Żywotność – przydatność akumulatorów do użytku Około 5 lat Nawet do 100 lat
Temperatura pracy Do -20°C Od -40°C do +60°C

Krótki czas ładowania predestynuje zastosowanie UPS-ów z kondensatorami wszędzie tam, gdzie konieczne jest szybkie odzyskiwanie zdolności podtrzymywania pracy systemu po okresie zaniku prądu

UPS z superkondensatorami mają jednak kilka ograniczeń. Przede wszystkim potrzebują one zaawansowanej elektroniki sterującej pracą urządzenia. Drugim problemem jest ogromne natężenie prądu pobierane podczas tak krótkiego czasu ładowania dochodzące do 100A.

Ostatnią wadą jest olbrzymia cena takiego urządzenia. Jednostka o pojemności 2kVA kosztuje około 50 000 zł brutto. I brak konieczności wymiany akumulatora jest w tym wypadku niewielką pociechą.

 

Zobacz też:

Jak wybrać odpowiedni UPS?


Oferta zasilaczy awaryjnych w naszym sklepie


©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.