Serwery i technologie IT

Krótka historia IBM – cz. 2


Dodano: 17 Lutego 2011
Drukuj: Krótka historia IBM – cz. 2
Wspomniane w poprzedniej części komputery PC to tylko fragment szerokiego spektrum działalności IBM. Obecnie firma dostarcza rozwiązania informatyczne, sieciowe oraz oprogramowanie. Dział PC został w 2003r. roku odsprzedany innemu potentatowi - firmie Lenovo. Natomiast IBM jako dostawca sprzętu skupia się na serwerach i rozwiązaniach serwerowych - urządzeniach mainframe oraz osławionych superkomputerach, przeznaczonych dla odbiorców biznesowych, przemysłu, armii itp.W ramach tego potężnego koncernu wydzielono wiele wyspecjalizowanych struktur. Wśród nich warto wymienić chociażby IBM Global Business Services, zapewniający doradztwo biznesowe. Zagadnienia z zakresu budowy i modernizacji infrastruktury informatycznej, to działka IBM Global Technology Services. Produkty i doradztwo z dziedziny rozwiązań softwarowych zapewni IBM Software Group. Wspomniany wcześniej sprzęt IBM to domena działu Systems and Technology Group. Współpracuje on z klientem biznesowym o różnym potencjale. Od wielkich międzynarodowych koncernów po sektor małych i średnich przedsiębiorstw.

Firma IBM, z główną siedzibą w Armonk (niedaleko Nowego Jorku), ma swoje przedstawicielstwa na całym świecie, zatrudniając blisko 400 tys. osób. Znakomicie funkcjonuje  również w Polsce. Od 1991 roku datuje swoje działanie pierwszy polski oddział. Obecnie centrala firmy mieści się w Warszawie, a wspierają ją oddziały w Katowicach, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu. Zgodnie z polityką i priorytetami koncernu, IBM w Polsce współpracuje z odbiorcami z kluczowych gałęzi gospodarki. Zaopatruje administrację na różnym szczeblu, branżę finansową, przemysł, telekomunikację. Z usług IBM korzystają przedsiębiorstwa farmaceutyczne, branża FMCG.

Firma zapewnia też kompleksowe rozwiązania dla małych i średnich podmiotów gospodarczych.

Tak więc z serwerów IBM korzystają zarówno małe, rozwijające się firmy, jak i wielkie korporacje, ośrodki akademickie i obliczeniowe, dostawcy usług sieciowych.

W oczekiwaniu na kolejną, trzecią i już ostatnią część krótkiej historii firmy IBM zapraszamy do przejrzenia oferty PowerServer: serwery IBM, pamięci masowe IBM. (cdn)

W oczekiwaniu na kolejną część krótkiej historii firmy IBM zapraszamy do przejrzenia oferty PowerServer w kategorii serwery, pamięci masowe.

Wybrane modele najnowszej generacji serwerów IBM:

W obudowie typu tower:

Serwer IBM x3200 M3 4-Core Xeon + gwarancja 3 Lata NBD

Serwer IBM x3400 M2 + 4GB DDR3 + nadmiarowy zasilacz + 3 lata gwarancji NBD


W obudowie typu rack:


Serwer IBM x3550 M3 4GB DDR3 2x146GB SAS 6G Raid 5 z cache, 2 zasilacze

Serwer IBM x3650 M3 z Intel Xeon 6(12)-Core + 16GB DDR3 1333MHz + 3x147GB SAS 6G + Raid z 512MB cache i podtrzymaniem + 2 zasilacze

« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.