Serwery i technologie IT

Początki Hewlett – Packard, czyli wielki biznes w amerykańskim stylu cz. 1


Dodano: 16 Marca 2011
Drukuj: Początki Hewlett – Packard, czyli wielki biznes w amerykańskim stylu cz. 1
Legendarne kariery od pucybuta do milionera, fortuny, które swoje początki miały w garażach, to najbardziej znane amerykańskie mity, swoiste legendy, z których słynie ten kraj. Światowy potentat w branży informatycznej jakim jest Hewlett - Packard, stanowi niewątpliwie sztandarowy przykład takiej kariery.Początki koncernu, który swoje produkty sygnuje dwoma literami „hp”, sięgają lat 30-tych XX wieku. W roku 1939 dwóch absolwentów uniwersytetu Stanford – William Hewlett i Dave Packard, założyli małą firmę. Jej pierwszą siedzibą był właśnie garaż. Bardzo istotna jest też lokalizacja tego przysłowiowego już garażu. Otóż założyciele firmy stworzyli ją w Palo Alto w Kalifornii, w słynnej Dolinie Krzemowej. Wielu znawców tematu uważa, że właśnie to przedsięwzięcie dało podwaliny pod znane dziś centrum nowoczesnych technologii, zwłaszcza informatycznych, za jakie uchodzi Krzemowa Dolina.

HP to obecnie prawdziwa potęga jeśli chodzi o branżę informatyczną. Zaopatruje rzesze klientów w komputery, serwery, sprzęt poligraficzny oraz nowoczesne rozwiązania IT. Choć oczywiście początki działania firmy nie mogły jeszcze dotyczyć informatyki, już pierwsze produkty Hewlett –Packard, to nowoczesne technologie i pionierskie rozwiązania.

Udany debiut i spektakularny sukces zapewnił firmie wynalazek precyzyjnego oscylatora dźwiękowego, który dał klientom to, co najważniejsze - jakość i konkurencyjną cenę. Zainteresowało się nim nawet studio Disney’a, wykorzystując przy próbach systemu stereo. Pierwsze lata działalności firmy to skupienie się na produkcji przyrządów elektronicznych, które cieszyły się ogromnym popytem wśród producentów elektroniki, ośrodków badawczych, takich jak chociażby NASA, DARPA, CERN czy MIT.

Dynamiczny rozwój firmy w tym okresie to konieczność wydzielenia odrębnych struktur, które zajmowały się m.in. produkcją podzespołów, półprzewodników, układów scalonych. Wyodrębniono też działy specjalizujące się w zaopatrzeniu w elektroniczny sprzęt medyczny, sprzęt pomiarowy oraz analityczny. Najistotniejszą cechą od początków istnienia HP była innowacyjność oraz efektywne poszukiwanie nowych rozwiązań. (cdn)

W oczekiwaniu na kolejną część krótkiej historii firmy HP zapraszamy do przejrzenia oferty PowerServer w kategorii serwery, pamięci masowe.

Wybrane modele najnowszej generacji serwerów HP:

W obudowie typu tower:

Serwer HP ProLiant ML110G6 + 3 lata gwarancji gratis!  (SUPER CENA do: 2011-03-31)

Serwer HP ProLiant ML110G6 z 4-Core Xeon + 2xHDD 500GB + 4GB DDR3 + 3 lata gwarancji NBD + Windows Server 2008 

W obudowie typu rack:


Serwer HP ProLiant DL160 G6 z z modułowym kontrolerem Raid + HDD 300GB 15k rpm + gratis 3 lata gwarancji NBD! 

Serwer HP ProLiant DL380 G7 !Nowa Generacja! 2xCPU 6-Core 12GB DDR3 Raid 5 z 1GB cache z podtrzymaniem Flash

« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.