Serwery i technologie IT

Hewlett-Packard Company jako największa firma informatyczna, dostawca kompleksowych rozwiązań serwerowych cz. 3


Dodano: 1 Kwietnia 2011
Drukuj: Hewlett-Packard Company jako największa firma informatyczna, dostawca kompleksowych rozwiązań serwerowych cz. 3
Licząca sobie już ponad 70 lat firma, osiągnęła bardzo szybko pozycję potentata, lidera w swojej branży. Dziś HP wypracowuje największe obroty w skali światowej, jeśli chodzi o rynek usług i produktów informatycznych. Jest cenionym dostawcą komputerów, drukarek, serwerów, urządzeń dla poligrafii oraz usług sektora IT. Od 2002 r. częścią koncernu jest również dawny konkurent, producent komputerów firma Compaq Computer.

Choć wiele osób kojarzy logo HP głównie z szerokim asortymentem drukarek, skanerów, warto przyjrzeć się ofercie obejmującej wysokiej klasy serwery. Bardzo istotną cechą jest tu kompleksowość i zróżnicowanie dostępnych rozwiązań.

Serwery w wydaniu Hewlett-Packard to możliwość zorganizowania infrastruktury informatycznej zarówno w małych i średnich, przedsiębiorstwach, potężnych koncernach, jak i w wielkich centrach przetwarzania danych.

Znakomitą propozycją na klientów sektora MSP, mogą być na przykład serwery linii HP ProLiant ML. Modele są zaprojektowane nie tylko dla mniejszych podmiotów. Z założenia umożliwiają dalszą rozbudowę i optymalizację wydajności oraz efektywności.

Hewlett-Packard oferuje w tym asortymencie m.in. linię HP ProLiant ML100 (serie ML 110 G6), która znakomicie sprawdza się w małych i średnich przedsiębiorstwach, gwarantując odpowiednie zasoby i możliwości dla firm nastawionych na rozwój. Małe firmy czy też filie większych przedsiębiorstw mogą skorzystać np. z efektywnego i ekonomicznego modelu HP ProLiant ML ML115 G5.

Popularnym rozwiązaniem w przypadku niewielkich firm (mikro-firm) może być też HP ProLiant MicroServer.

Atrakcyjne rozwiązania, ale już dla większych firm i korporacji, zapewnia także linia HP Blade System. Modele takie jak Blade HP Proliant BL400c czy Blade HP Proliant BL600c to zarówno możliwość szybkiego wdrożenia i obsługi, jak również korzystne i energooszczędne parametry.

O kompleksowości oferty HP świadczą niewątpliwie rozwiązania takie jak wielowęzłowe serwery HP ProLiant DL 1000 (seria DL 170h G6), które zapewniają ekonomiczne koszty oraz elastyczność wdrażania różnorodnych aplikacji.

Oferta dla klientów o większych wymaganiach, koncernów, korporacji czy też ogromnych centrów przetwarzania danych, to linia serwerów HP ProLiant DL. Hewlett-Packard prezentuje tu bardzo szeroki asortyment rozwiązań o zróżnicowanych możliwościach i parametrach technicznych. Seria Hewlett-Packard ProLiant DL100 to oferta, z której korzystają zarówno przedsiębiorstwa, operatorzy sieci, jak i centra przetwarzania danych nastawione na ekonomiczne rozwiązania.

Nowoczesne i niezwykle wydajne serwery to seria HP ProLiant DL 300 (np. modele DL320 G6, DL360 G5, DL360 G6 ,DL360 G7 czy DL 380 G7). Korzystają z nich centra przetwarzania danych, ośrodki zarządzania infrastrukturą informatyczną dużych przedsiębiorstw, operatorzy internetowi i telekomunikacyjni, firmy o rozbudowanej sieci oddziałów itp. Interesującym rozwiązaniem jest seria HP ProLiant DL500, gdzie stawia się również na konsolidację i wirtualizację serwerów, wysoką wydajność (np. w centrach przetwarzania danych o ograniczonej powierzchni). Dla zapewnienia szczególnie wysokiej wydajności oraz odporności na awarie, producent oferuje model HP ProLiant DL900.

Szczególne miejsce w ofercie Hewlett-Packard zajmuje z pewnością skalowalny system HP ProLiant SL. Firma oferuje tu najwyższe możliwości skalowania, które wykorzystywane są przez największe światowe centra przetwarzania danych. Szczegółowe dane i parametry technologiczne prezentują dostawcy opisując modele HP ProLiant SL 170s G6 lub HP ProLiant SL390s G7.

Przedstawione pokrótce modele, możliwości oraz przykłady zastosowań, to zaledwie cześć oferty HP i przedsmak, tego co może dziś zaproponować ten potentat w dziedzinie informatyki. Najistotniejsza jest na pewno kompleksowość asortymentu, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów o różnym potencjale, wymaganiach i budżecie. Kluczem do sukcesu firmy jest innowacyjność, ciągły postęp technologiczny, niezawodność i wysoka jakość oferowanych rozwiązań.

« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.