Serwery i technologie IT

FUJITSU - od rozwiązań dla telekomunikacji do lidera rynku IT


Dodano: 27 Kwietnia 2011
Drukuj: FUJITSU - od rozwiązań dla telekomunikacji do lidera rynku IT
 I tak już w roku 1954 koncern stawia kolejny milowy krok, prezentując pierwszy japoński komputer FACOM100 (Fuji Automatic COMputer), oparty zgodnie z ówczesnym profilem działania firmy, na przełącznikach telefonicznych. Ale już kilka lat później, bo w 1961r., swoją premierę ma FACOM222 wykorzystujący tranzystory. W tym czasie nastąpił też podział na dwa główne odłamy firmy - oddzielono działalność związaną z telekomunikacją od tworzących się struktur skoncentrowanych na produkcji komputerów. I choć przychody z tego tytułu stanowiły zaledwie 10%, już w tym czasie zarząd zdecydował, że to właśnie przemysł komputerowy będzie przyszłością Fuji. 


Początki firmy to rok 1923 i współpraca z Siemensem, ale już po II Wojnie Światowej właśnie Fuji otrzymała od rządu ważną misję odbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej w Japonii, co przyspieszyło jej rozwój. Jednocześnie ambitni inżynierowie, pod kierownictwem Toshio Ikeda, realizowali coraz śmielej marzenia o „elektronicznej maszynie”, czyli komputerze. 
 
Kolejne lata to ważne i rewolucyjne wydarzenia dla firmy, od zmiany nawy na Fujitsu (1967) po wielki kontrakt z jednym z największych japońskich banków (1968). Przewidywał on budowę i obsługę systemu transakcji. W tym samym roku koncern zaprezentował pierwszy na świecie komputer dwu-procesorowy. 
 
FACOM M-200(1978)Lata 70-te to w przemyśle komputerowym dominacja standardów i oprogramowania IBM. W związku z tym większość firm, rozpoczyna produkcję sprzętu kompatybilnego z programami IBM. Nasz dzisiejszy bohater - koncern Fujitsu, początkowo działa w tym celu w kooperacji z firmą Hitachi, ale już w następnych latach na własną rękę produkuje komputery FACOM M, współpracujące z oprogramowaniem IBM. 
 
Lata 80-te przynoszą dynamiczną personalizację sprzętu komputerowego. Mimo to Fujitsu przez jakiś czas nadal skupia się na rozwiązaniach dla biznesu, instytucji i dużych sieciach. 
 
Ale już rok 1993 przynosi komputer zgodny ze standardami IBM PC/AT, zaś seria FMV wraz z zainstalowanym oprogramowaniem (z r. 1995), to sukces komercyjny na wielką skalę. 
 
Następne dziesięciolecie oznacza dynamiczny rozwój Internetu oraz zainteresowanie usługami IT. Fujitsu staje się tu pionierem i jako pierwszy potentat na rynku sprzedaje usługi niezależnie od oferowanego sprzętu. W ten sposób powstaje program PROPOSE (PROfessional Total SupPOrt SErvice), który jest inspiracją dla wielu firm branży IT. 
 

Schyłek lat 90-tych to powrót do współpracy z Siemens AG, czyli powstanie Fujitsu - Siemens Computers, czołowego dostawcy komputerów na  rynek europejski. Firma przetrwała w tej formie 10 lat, aby w kwietniu 2009r, całość udziałów przeszła w posiadanie Fujitsu. Od tego czasu koncern działa pod nazwą Fujitsu Technology Solutions. Niemal jednocześnie podjęto decyzję o sprzedaży działu i fabryki twardych dysków i od 2011 r. segment ten przejęła spółka Toshiba Storage Device Corp. W ten sposób japoński koncern Fujitsu stał się dominującym i wyspecjalizowanym dostawcą komputerów, serwerów, superkomputerów i „pecetów”, a także usług z zakresu IT oraz telekomunikacji. 
 
 
Jeśli chodzi o dominujący profil, czyli komputery, serwery i IT mamy tu do czynienia z liniami produktów:
ETERNUS - oprogramowanie i urządzenia do przechowywania i przesyłania danych: dyski twarde, napędy taśmowe, przełączniki (switche )
SAN LIFEBOOK, AMILO - notebook i tablety do użytku osobistego
PRIMERGY - serwery Tower, Rack i Blade
 
Firma Fujitsu ma również udział w innych branżach, m.in. związanych z instalacjami klimatyzacyjnymi (Fujitsu Air Conditioning) czy też konsultingiem i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań zarządzania biznesem (Fujitsu Consulting). 
 



W oczekiwaniu na kolejną część krótkiej historii firmy Fujitsu zapraszamy do przejrzenia oferty PowerServer w kategorii serwerypamięci masowe.

Wybrane modele najnowszej generacji serwerów Fujitsu:





W obudowie typu tower:


 Serwer Fujitsu TX100 S2 4-core 2.4GHz + 4GB DDR3 + 2x500GB + Windows Server 2008 (PROMOCJA!!)
 
Serwer Fujitsu TX200 S6 + 8GB DDR3 + Xeon 6-core 2.4GHz + RAID z 512MB cache + 3 lata gwarancji NBD(PROMOCJA!! NOWOŚĆ!!)

W obudowie typu rack:  

  Serwer Fujitsu RX100 S6 z 4-Core Xeon 4GB DDR3 i 2x500GB w Raid1

  Serwer Fujitsu RX300 S6 2x Xeon 6-Core + 16GB DDR3 + sprzętowy kontroler RAID z 512MB cache + dwa zasilacze (PROMOCJA!! NOWOŚĆ!!)
 
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.