Serwery i technologie IT

Fujitsu i nowoczesne rozwiązania serwerowe


Dodano: 5 Maja 2011
Drukuj: Fujitsu i nowoczesne rozwiązania serwerowe
W ofercie Fujitsu na szczególną uwagę zasługują rozwiązania serwerowe, znane i cenione na całym świecie, również w Polsce. Warto zaznaczyć, że japoński potentat starannie selekcjonuje partnerów zajmujących się dystrybucją produktów z charakterystycznym czerwonym logo.PowerServer może pochwalić się tytułem Partnera Select Fujitsu i kompleksową ofertą serwerów tej marki. W czerwcu 2010 Andrzej Jakubowski - Product Manager Rozwiązań Serwerowych i Storage, odebrał prestiżowy certyfikat. Status Partnera Select to autoryzacja firmy Fujitsu, którą uzyskuje się spełniając warunek obrotowy oraz certyfikacji w dziedzinie serwerów i pamięci masowej. Taki tytuł nakłada na firmę obowiązek stałej aktualizacji certyfikatów, a przede wszystkim wiedzy na temat produktów, wysokiej klasy serwerów i innych rozwiązań Fujitsu
 
Można śmiało stwierdzić, że serwery japońskiego koncernu to oferta na miarę potrzeb, zgodna z realiami dzisiejszego bardzo wymagającego rynku. Serwery PRIMERGY, produkowane przez Fujitsu, to wachlarz propozycji dla małych firm i dla największych centrów informatycznych, przetwarzania danych. Zawsze jednak stawia się zarówno na jakość, jak i na ekonomiczne koszty.
 
Dla małych firm idealne rozwiązanie stanowi mikroserwer PRIMERGY MX130 S1. Produkt jest jednocześnie niezawodny, ale i nieskomplikowany w obsłudze. Korzystna cena i niskie koszty eksploatacji tylko podnoszą atrakcyjność oraz konkurencyjność tego prostego serwera. Jest to również proekologiczne rozwiązanie, dzięki wysokiej sprawności zasilacza (85%). Gabaryty, ergonomia użytkowania i cicha praca, zyskują dla mikroserwera wielu zadowolonych użytkowników. Słusznie mówi się, że jest to mikroserwer, który daje makroefekty.
  

Ważną i kompleksową grupę produktów stanowią serwery wieżowe (tower). PRIMERGY TX sprawdzają się np. w firmach, które nie mają szaf rackowych, można je ustawić praktycznie w każdym pomieszczeniu. PRIMERGY TX (modele PRIMERGY TX100, PRIMERGY TX120, PRIMERGY TX150, PRIMERGY TX200, PRIMERGY TX300), to również ceniona w branży wydajność, niskie koszty eksploatacji. Wyposażone w zarządzanie lokalne lub poprzez oprogramowanie PRIMERGY ServerViewSuite, są to rozwiązania typowe dla sektora MSP, dają jednak szerokie możliwości rozbudowy. Cenione w biurach, firmach handlowych, bibliotekach.  Również w tym przypadku producent zadbał o ergonomię i komfort, są to więc urządzenia znane z cichej i niezawodnej pracy. Model PRIMERGY TX300 to zdecydowanie najbardziej zaawansowana propozycja w tej serii, można go montować w szafach stelażowych. Wśród wymienionych powyżej serwerów wyróżnia się najwyższą wydajnością i najszerszymi możliwościami rozbudowy. Zgodnie ze standardami Fujitsu zapewnia wysoką wydajność, niskie koszty eksploatacji, dzięki nowatorskim technologiom przyjaznym środowisku.

Linia serwerów stelażowych (rack) PRIMERGY RX (np. modele PRIMERGY RX100 S6, PRIMERGY RX200 S6, PRIMERGY RX 600 S5, PRIMERGY RX 900 S1) to produkty, które posiadają od jednego gniazda procesorowego (RX100 S6) do aż 8 gniazd procesorowych (dla RX 900 S1). Są to już potężne i bardzo wydajne urządzenia do montażu w szafach rack. Stanowią podstawę infrastruktury o dużej dynamice. Wydajność, sprawność energetyczna, ekonomiczne koszty eksploatacji są tu na najwyższym poziomie. Jednocześnie stawia się niezmiennie na łatwość obsługi, ergonomię i ogromne możliwości rozbudowy. Te zaawansowane technologicznie rozwiązania sprawdzają się w obsłudze głównych procesów biznesowych, dużych bazach danych. 
 
O modelu RX 900 producent mówi po prostu, że „zaczyna się tam, gdzie kończą się możliwości serwerów czteroprocesorowych”. Według danych Fujitsu jest to najlepsze rozwiązanie do obsługi zaplecza o znaczeniu krytycznym, wewnętrznego skalowania obciążeń korporacyjnych i przetwarzania wysokowydajnych baz danych.

BX400
Seria PRIMERGY BX Blade (serwery typu blade) odznacza się efektywną technologią budowy infrastruktury obsługującej wykorzystywane aplikacje. Atuty tej linii to m.in. wysoka wydajność, duża nadmiarowość, niskie zużycie energii, małe gabaryty i niewielka ilość okablowania. Dzięki temu sprawdzają się w wielu zastosowaniach. Wykorzystują je centra przetwarzania danych, ze względu na ich niezawodność i możliwości rozbudowy. Są też serwerami WWW w zespołach serwerów terminali (BX600) i w dużych zespołach baz danych. Modele oferowane w tej serii to PRIMERGY BX900, PRIMERGY BX 600 oraz PRIMERGY BX400.
 
Rozwiązanie serwerowe BladeFrame to kolejna bardzo interesująca i nowatorska propozycja Fujitsu, która stwarza warunki dla wyjątkowej elastyczności w centrach przetwarzania danych. Model PRIMERGY BF200 obsługuje nowoczesną sieć PAN (Processing Area Network) i umożliwia budowę struktur informatycznych skoncentrowanych na usługach niezależnych od wykorzystywanych aplikacji. PRIMERGY Blade Frame to idealne rozwiązanie w przypadku konieczności łączenia w zespoły, udostępniania i konsolidacji serwerów oraz wprowadzania zmian i rozbudowy. Jest to przejaw wyjątkowo nowatorskiej postawy Fujitsu w zakresie produktów serwerowych oraz wykorzystania rozwiązań i wiedzy technologicznej.
 
Zapoznając się z tym bardzo krótkim przeglądem serwerów oferowanych przez japoński koncern, widać elastyczne podejście, które przejawia się w ofercie na miarę potrzeb i oczekiwań różnych podmiotów na rynku IT. Wyraźnie zaznacza się również nowatorska myśl technologiczna i dynamiczny postęp w oferowanym asortymencie. 
 
 Warto zatem poznać szczegółowe informacje, dane technologiczne, chociażby na stronie certyfikowanego Partnera Select Fujitsu - www.powerserver.pl

W oczekiwaniu na kolejną część krótkiej historii firmy Fujitsu zapraszamy do przejrzenia oferty PowerServer w kategorii serwerypamięci masowe.Zapraszamy do przejrzenia oferty PowerServer w kategorii serwerypamięci masowe.

Wybrane modele najnowszej generacji serwerów Fujitsu:


W obudowie typu tower:


 Serwer Fujitsu TX100 S2 4-core 2.4GHz + 4GB DDR3 + 2x500GB + Windows Server 2008 (PROMOCJA!!)
 
Serwer Fujitsu TX200 S6 + 8GB DDR3 + Xeon 6-core 2.4GHz + RAID z 512MB cache + 3 lata gwarancji NBD(PROMOCJA!! NOWOŚĆ!!)

W obudowie typu rack:  

  Serwer Fujitsu RX100 S6 z 4-Core Xeon 4GB DDR3 i 2x500GB w Raid1

  Serwer Fujitsu RX300 S6 2x Xeon 6-Core + 16GB DDR3 + sprzętowy kontroler RAID z 512MB cache + dwa zasilacze (PROMOCJA!! NOWOŚĆ!!)
 
 
 
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.