Serwery i technologie IT

Mój pierwszy serwer - rozwiązania serwerowe dla MSP


Dodano: 11 Maja 2011
Drukuj: Mój pierwszy serwer - rozwiązania serwerowe dla MSP
Rozwiązania serwerowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem, również ze strony mikro-firm oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Coraz bardziej zaawansowane i rozbudowane struktury w wielu branżach oraz mobilność pracy, determinują dynamiczny rozwój informatyczny przedsiębiorstw.

W przypadku małych i średnich firm trudno mówić o rozbudowanych komórkach IT, tak jak ma to miejsce w korporacjach i firmach o dużym potencjale. Mamy tu z reguły do czynienia ze stanowiskiem informatyka, który zajmuje się kompleksowo i stosownie do potrzeb zagadnieniami związanymi z siecią, strukturą informatyczną itd. Zaś brak osoby odpowiedzialnej za infrastrukturę to czynnik ograniczający rozwój i dostosowania jej do rosnących wymagań i potrzeb. A te zmieniają się nawet w małych podmiotach gospodarczych.


Rozbudowa firmy, wzrost liczebności zespołu, konieczność pracy w terenie lub pracy zdalnej, mobilność to także coraz większe wymagania dotyczące administrowania danymi i obiegu informacji. Przenoszenie plików na nośnikach, pamięciach USB czy przesyłanie mailem, staje się rozwiązaniem nieefektywnym. W miarę rozwoju firmy, nie wystarczają również lokalne sieci LAN i obieg informacji w ramach funkcjonujących stacji roboczych. W sytuacji stale rosnącej ilości i wagi danych biznesowych, istotnym elementem staje się ich bezpieczeństwo, aktualizacje, synchronizacja i wypracowanie skutecznych systemów pracy grupowej. Efektywne rozwiązania mają za zadanie zagwarantować oszczędność czasu, ochronę przed uszkodzeniem czy utratą danych, np. poprzez skuteczny system tworzenia kopii zapasowych. Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań zapewni również tak ważną dla każdej firmy optymalizację kosztów.


Mikroserwer Fujitsu MX130 S1 to jedna z interesujących propozycji dla małych firm, które stawiają jednak na rozwój. Cena i prostota obsługi to poważne atuty przemawiające za wyborem tego urządzenia. Ten niewielkich rozmiarów serwer to stabilne rozwiązanie, które pozwala na komfortowe udostępnianie plików, drukarek oraz usługi www. Korzystna cena, poparta niskimi kosztami eksploatacji to w konsekwencji większe możliwości rozwoju firmy, a jednocześnie gwarancja niezawodności, wydajności i wysokiej jakości firmowanej przez Fujitsu. Warto zwrócić uwagę na inne zalety mikroserwera Fujitsu MX130 S1, takie jak chociażby zasilacz o sprawności 85%, czyli rozwiązanie przyjazne dla środowiska naturalnego. Użytkownicy serwera chwalą sobie również jego niemal niesłyszalną pracę oraz opcję ustawienia pionowego. Wpływa to korzystnie na ergonomię i możliwość zastosowania nawet w niewielkich pomieszczeniach. W konfiguracji bazowej model ten jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor AMD Athlon II X2 220 2.8 GHz, 2GB pamięci DDR3 oraz dwa dyski SATA o pojemności 250GB każdy. Fujitsu PRIMERGY MX130 S1 to Mikroserwer dający makroefekty.

Przykład zastosowania serwera HP Microserver w biurze.


Znana i ceniona marka Hewlett-Packard również oferuje efektywne rozwiązania dla mikro-firm. Jednym z nich jest na pewno serwer HP ProLiant MicroServer - urządzenie oparte na procesorze AMD - w tym przypadku AMD Athlon II Neo Dual-Core. Cenione za łatwą migrację do wielu platform serwera HP ProLiant i duże możliwości rozszerzenia, nadmiarowości i zarządzania. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na zasoby serwera, klienci mogą skorzystać z kompleksowej oferty HP, obejmującej np. serwery z jednym procesorem, jak HP ProLiant ML115 lub HP ProLiant ML150, ML330 i ML350 – z dwoma procesorami
 
 

Serwer HP ML110G6 to kolejne atrakcyjne rozwiązanie dedykowane klientom sektora MSP. Polecany szczególnie jako pierwszy serwer dla małych firm, które nie posiadały dotychczas zasobów informatycznych. Wśród zalet tego urządzenia warto wymienić chociażby możliwość bezproblemowej wymiany wszystkich zastosowanych podzespołów, wysoki poziom bezpieczeństwa osiągnięty dzięki modułowi TPM. Urządzenie posiada wydajny i energooszczędny zasilacz.
HP Proliant ML310 w obudowie typu tower to również znakomita propozycja dla małych i średnich przedsiębiorstw. Serwer wyposażony w wydajny wielordzeniowy procesor Intel Xeon zapewni kompleksową obsługę sieci komputerowej w rozwijających się firmach. Skutecznie łączy funkcję zarządzania i ochrony danych, z wysokiej jakości efektywną i niezawodną platformą serwerową.Oczywiście zaprezentowane propozycje stanowią jedynie niewielki fragment oferty rozwiązań serwerowych dla sektora MSP i mikro-firm. Ten krótki przegląd urządzeń to zaledwie przedsmak i zapowiedź szerokiej gamy nowoczesnych produktów, w cenach dostępnych dla małych i średnich przedsiębiorstw.


W wyborze optymalnego produktu pomogą Państwu kompetentni konsultanci. Specjaliści zatrudnieni w PowerServer umiejętnie dopasują proponowane rozwiązania do oczekiwań i możliwości finansowych. Zapraszamy do współpracy

« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.