Serwery i technologie IT

Actina – nowoczesne i wydajne serwery


Dodano: 10 Czerwca 2011
Drukuj: Actina – nowoczesne i wydajne serwery
Znakomitej jakości superkomputery, rozwiązania serwerowe najwyższej klasy, wykorzystywane w wielkich centrach, koncernach, zastosowaniach naukowych, wymagają odpowiedniej jakości nowoczesnych komponentów oraz sprzętu. Dostawcą tego rodzaju rozwiązań jest firma Actina, znana w środowisku informatycznym ze znakomitych serwerów Actina Solar, służących do tworzenia m.in. klastrów obliczeniowych, systemów typu HPC (High Performance Computing), cenionych szczególnie przez środowiska naukowe.Superkomputery, wysokiej klasy obliczeniowe, bazują niejednokrotnie na serwerach ACTINA SOLAR.

Niewątpliwie najbardziej znane zastosowanie to superkomputer - klaster GALERA, który stanowi integralną część Centrum Informatycznego Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (CI TASK). Słynna GALERA została uroczyście uruchomiona w roku 2008, w doborowym towarzystwie. Inauguracji polskiego superkomputera patronowali m.in. prezes Intel Corporation Paul S Otellini, rektor Politechniki Gdańskiej prof. Janusz Rachoń, dyrektor TASK Mścisław Nakonieczny oraz prezydent Lech Wałęsa.

Parametry tej supermaszyny budzą nadal respekt, choć na przestrzeni lat GALERA spadała w rankingach  najwydajniejszych systemów. To naturalna i nieunikniona konsekwencja dynamicznego postępu w technologiach informatycznych. W pierwszym okresie GALERA była najszybszym polskim superkomputerem, zajmowała zaszczytne 16 miejsce w Europie i 45 – na świecie. Ostatnie statystyki mówią o 297 miejscu na świecie, co nadal nie jest złym wynikiem.

Superkomputer GALERA to klaster oparty na 1344 czterordzeniowych procesorach Intel Xeon Quad-Core w 336 serwerach. Posiada 672 płyty główne oraz 5376 rdzeni obliczeniowych. Pamięć operacyjna robi ogromne wrażenie – 10 752 GB, a pamięć dyskowa to 107,5 TB.

Serwery ACTINA SOLAR stanowią absolutny „top” w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Stanowią też doskonałą alternatywę zarówno cenowa jak i pod kątem wydajności do zastosowania w firmach.

W naszym sklepie internetowym znajdziecie serwery ACTINA SOLAR w obudowie rack (do montażu w szafach teleinformatycznych 19”) a także tower (wolnostojące). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Serwery ACTINA SOLAR to doskonała jakość, wydajność i cena!

« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.