Serwery i technologie IT

Wystartował Europejski Program Modernizacji Polskich Firm


Dodano: 22 Czerwca 2011
Drukuj: Wystartował Europejski Program Modernizacji Polskich Firm
EFL: Tanie finansowanie inwestycji.

W ramach umów leasingu przedsiębiorcy mogą pozyskać środki inwestycyjne o wartości do 12,5 mln euro. Jak zapewniają organizatorzy programu, koszty finansowania są niskie, a wymagania mniejsze w porównaniu z tradycyjnym leasingiem.
Europejski Program Modernizacji Polskich Firm (EP MPF) to wspólna inicjatywa czterech instytucji: Europejskiego Funduszu Leasingowego, Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Banku Rozwoju Rady Europy oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Program powstał, aby wspierać polskich przedsiębiorców poprzez udostępnienie im na bardzo atrakcyjnych warunkach środków finansowanych w postaci Leasingu Europejskiego z przeznaczeniem na inwestycje w ruchomości oraz oprogramowanie i licencje.

Program gwarantuje:

  •     preferencyjne warunki finansowania na modernizację i rozwój parku samochodowego, maszynowego, a także na inwestycje w urządzenia oraz nowe technologie,
     
  •     uproszczone procedury leasingowe,
     
  •     wsparcie w wypełnianiu wniosku,
     
  •     doradztwo na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

W ramach Europejskiego Programu Modernizacji Polskich Firm przedsiębiorcy mogą uzyskać finansowanie na większość środków trwałych, które podlegają amortyzacji, m.in. sprzęt informatyczny i oprogramowanie, nowe i używane samochody, maszyny i urządzenia potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej. Maksymalna wartość sprzętu nie może przekroczyć 12,5 mln euro, a w przypadku samochodów osobowych - 40 tys. euro, jeśli auto jest nowe i 20 tys. euro, gdy pochodzi z drugiej ręki. Umowę leasingu podpisuje się na minimum 2 lata.

Program jest przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw, w których nie ma udziału Skarb Państwa.

Jak zapewnia EFL, w porównaniu z innymi ofertami leasingu, mniejsze są wymagania formalne stawiane firmom starającym się o finansowanie, koszty są niższe, formalności załatwia się szybciej.

Więcej informacji i formularz kontaktowy znajduje się na stronie www.epmpf.eu.
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.