Serwery i technologie IT

Mój pierwszy serwer - suplement


Dodano: 1 Lipca 2011
Drukuj: Mój pierwszy serwer - suplement
O serwerach dla sektora MSP pisaliśmy omawiając nowoczesne rozwiązania oferowane przez markę Hewlett Packard oraz na potrzeby prezentacji mikroserwera firmowanego przez japoński koncern Fujitsu. Z pewnością nie trzeba dziś już nikogo przekonywać o zasadności wdrażania serwerów w małych i średnich przedsiębiorstwach (MSP).Rozwiązania serwerowe dostosowane do rozwoju firm, usprawniają ich funkcjonowanie w sytuacji pracy zdalnej, mobilnej oraz rozbudowie zespołów pracowniczych. Podnoszą też efektywność tak istotnych zagadnień jak administracja, synchronizacja, obieg i zabezpieczanie danych. Również archiwizowanie i system kopii zapasowych to dziś niezbędny element funkcjonowania struktur informatycznych oraz utrzymania kosztów na optymalnym poziomie.

Zaprezentowane wcześniej produkty HP to dedykowane mikroprzedsiębiorstwom HP ProLiant MicroServer czy bardziej zaawansowane  serwery z jednym procesorem, jak HP ProLiant ML115 lub HP ProLiant ML150, ML330 i ML350 - z dwoma procesorami.

Na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw oferujemy też modele HP ML110G6, HP Proliant ML310. Ze strony koncernu Fujitsu zaproponowaliśmy małym firmom znakomity i ekonomiczny Fujitsu MX130 S1, rekomendowany jako  mikroserwer, który zapewnia makro efekty.

Najnowsze propozycje, jakie prezentujemy naszym klientom pochodzą z szerokiej gamy produktów  Fujitsu oraz cenionego dostawcy rozwiązań serwerowych - firmy Dell.

Najnowsza linia produktów Dell PowerEdge T110 II między innymi konfiguracje:

 

Serwer Dell T110 II Xeon 3.1 GHz + RAM 4GB DDR3 + HDD 2x500GB w Raid1 + 3 lata gwarancji w miejscu użytkowania NBD

Serwer Dell T110 II Xeon 3.1 GHz + RAM 4GB DDR3 + HDD 2x1000GB w Raid1 + 3 lata gwarancji w miejscu użytkowania NBD


Pierwszy serwer Dell Power Edge T110 II wyróżnia się serwerowym procesorem Intel Xeon 4-Core 3.1 Ghz, pamięcią RAM 4GB DDR3 oraz dyskami HDD 2x500GB w Raid1 to urządzenie dedykowane małym firmom, jednocześnie dzięki zastosowanym rozwiązaniom (jak skalowalność), umożliwia dalszy rozwój i rozbudowę. Zalecany często jako pierwszy serwer dla małych podmiotów gospodarczych.
Zapewnia wydajność, niezawodne działanie, ochronę danych. Na wyposażeniu znajduje się m.in. najnowszy 4-rdzeniowy procesor Xeon E3-1220 3.1 GHz, dwa dyski SATA o łącznej pojemności 1000GB oraz 4GB pamięci DDR3. W opcji z systemem operacyjnym Windows Server 2008 R2 Foundation, pozwoli na korzystanie z możliwości serwera grupom pracowników do 15 osób.

W przypadku drugiego modelu serwera Dell Power Edge T110 II mamy kolejne elastyczne rozwiązanie. Z założenia przeznaczone dla małych podmiotów, biur, zapewniające jednak możliwości dalszego rozwoju firmy i systemu. Serwer jest nie tylko skalowalny i elastyczny. Jak zawsze w przypadku produktów z logo Dell, jest niezawodny, wydajny i energooszczędny, umożliwia ochronę danych na poziomie adekwatnym do wymagań MSP. Model posiada procesor Intel Xeon 4-Core E3-1220 3.1 GHz 8MB, dwa dyski SATA o pojemności 1TB każdy, 4GB pamięci DDR3 oraz kontroler dysków SATA PERC H200. Również dostępny w opcji z oprogramowaniem Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation, dla bezpiecznej pracy nawet 15-osobowych zespołów roboczych.

Warto także omówić nowe propozycje japońskiej marki Fujitsu. Seria serwerów Primergy TX100 to dwa modele dostępne również w opcji z systemem Windows Server 2008 R2 Foundation, który zapewnia użytkownikom szereg funkcjonalności. Sprawdza się jako platforma dla aplikacji takich jak Optima, Subiekt, Rewizor, Symfonia itp. Umożliwia zarządzanie i udostępnianie urządzeń, plików oraz programów i aplikacji. Dostarcza rozwiązań dla centralizacji zarządzania i backup’u. Zapewnia też funkcje serwera firmowej sieci - intranetu. Zarówno  serwer Fujitsu TX100 S2 3.06GHz + 4GB DDR3 + 2x250GB, jak i Fujitsu TX100 S2 4-core 2.4GHz + 4GB DDR3 + 2x500GB, oferowane są także w opcji z omówionym oprogramowaniem.

Małe firmy, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z własnym serwerem bez wahania mogą postawić na model Primergy TX100 S2 3.06GHz + 4GB DDR3 + 2x250GB. Sprawdzi się na pewno w sektorze MSP, jest ekonomiczny, wydajny i niezawodny. Cicha praca to dodatkowy atut, w przypadku niewielkich przestrzeni biurowych. W omawianej konfiguracji serwer jest wyposażony w procesor Intel Core i3-540 3,06GHz, 4GB pamięci DDR3 oraz dwa dyski o pojemności 250GB.

Bardziej zaawansowany serwer Fujitsu Primergy TX100 S2 4-core 2.4GHz + 4GB DDR3 + 2x500GB na tle poprzednika zapewnia większą wydajność, jest doskonałym rozwiązaniem dla firm stawiających na rozwój. Stwarza szerokie możliwości rozbudowy, co dla sektora MSP ma kluczowe znaczenie. Ta wersja serwera oferuje też większe bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu pamięci EEC oraz macierzy dyskowej RAID5/6 w opcji. Mamy tu również ekonomiczny zasilacz, optymalizujący koszty eksploatacyjne. W standardzie serwer posiada 4-rdzeniowy procesor Intel Xeon X3430 2.4GHz, 4GB pamięci DDR3, dwa dyski SATA o pojemności 500GB każdy.

Jak widać producenci wychodzą naprzeciw rozwijającym się podmiotom sektora MSP, natomiast oferta PowerServer jest stale aktualizowana, wprowadzamy nowe produkty, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony klientów.

« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.