Serwery i technologie IT

Poznaj potęgę Fujitsu - Komputer K


Dodano: 26 Lipca 2011
Drukuj: Poznaj potęgę Fujitsu - Komputer K
Komputer "K" zapewnił swoim twórcom, Instytutowi RINKEN i firmie Fujitsu, pierwsze miejsce w 37 edycji listy najszybszych komputerów na świecie TOP500.

Komputer K, zbudowany z 672 stelaży i wyposażony w 68 544 procesory osiągnął najlepszą wydajność na teście LINPACK a tym samym zdetronizował laureata z 2004 roku, japoński superkomputer „Earth Simulator”.

Instytut RINKEN i firma Fujitsu - dostawca serwerów jak i know-how, prowadzą obecnie prace wykończeniowe nad najszybszym komputerem na świecie. Będzie on się składał z 800 stelaży, z czego każdy będzie uzbrojony w ultra szybkie i energooszczędne procesory.  Komputer K jest kompilacją technologii na najwyższym poziomie technicznym.

Jeszcze nie ukończony superkomputer, z 672 stelażami, co jest tylko częścią systemu, uzyskał 93,0% wydajności obliczeniowej a w teście LINPACK zarejestrowano 8.162 PFLOP-ów, co jest najlepszym obecnie wynikiem na świecie.

Fujitsu i RINKEN zapewniają, że pełen system będzie osiągał 10 PFLOPS w teście LINPACK.

Tworzony przez japońskich naukowców superkomputer  ma zapewnić uzyskiwanie wyników badań najwyższego rzędu. Szereg zastosowań dla Komputera K, z wykorzystaniem jego supermożliwości ma zapewnić poprawę standardu życia i bezpieczeństwa. Producenci mają zamiar wykorzystać go między innymi w naukach medycznych, meteorologii co spowoduje większą dokładność systemu ostrzegania oraz przyczyni się do rozwoju badań medycznych.

Prace nad Superkomputerem K  trwają. System ma być wdrożony w listopadzie 2012. Ma on zapewnić najwyższą wydajność i dać gwarancję niezawodności.

Twórcy Komputera K chcą aby stał się on Wielką Bramą do przyszłości nauk komputerowych.

« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.