Serwery i technologie IT

Michael Dell - wielki triumf młodości... - część 1


Dodano: 3 Października 2011
Drukuj: Michael Dell - wielki triumf młodości... - część 1
Korzystając z komputerów, laptopów czy serwerów sygnowanych przez największe światowe koncerny, niezbyt często zastanawiamy się nad ich pochodzeniem. Nad tym jak powstają majątki, prężnie działające przedsiębiorstwa i kto stoi za ich niekwestionowanym sukcesem. Tymczasem są to niejednokrotnie historie, postaci, osobowości godne hollywoodzkich produkcji.Nie inaczej jest w przypadku amerykańskiej marki Dell Computer Corporation. Stosunkowo młoda firma, bo jej powstanie datuje się na rok 1984, to ogromny sukces i dzieło niezwykle interesującego człowieka, jakim jest Michael Dell. Pochodzący z Teksasu biznesmen urodził się w roku 1965 i jest już legendą w kręgach wielkiego biznesu.

Powszechnie mówi się o tym, że tzw. smykałkę do zarabiania pieniędzy miał od wczesnych lat młodzieńczych. Nic więc dziwnego, że już jako 17-latek mógł za samodzielnie zarobione fundusze stać się posiadaczem nowego auta marki BMW.

Jako student University of Texas Dell został założycielem koncernu, który zyskał nazwę od jego nazwiska. Łatwo zatem policzyć, iż w świecie biznesu informatycznego pojawił się w wieku 19 lat. Zapewne nikogo nie zdziwi fakt, że ma na swoim koncie chociażby tytuł najmłodszego członka elitarnego „Klubu 500” magazynu „Fortune”.

Tym, co początkowo miało wyróżniać jego biznes na tle innych, było pominięcie etapu pośredników, bezpośrednia dystrybucja wśród klientów, a co za tym idzie -  korzystna i konkurencyjna cena. Dziś firma Dell jest potentatem, zatrudniającym ponad 100 tys. pracowników w licznych przedstawicielstwach na całym świecie.

Nie można także pominąć faktu, że Dell Computer Corporation zajmuje czołowe miejsca w rankingu „Most Admired”, typującego najbardziej prestiżowe i wpływowe przedsiębiorstwa na świecie. Dell był także uhonorowany zaszczytnym tytułem jednej z 10 najbardziej godnych zaufania firm.

Talent managerski Michaela Della pozwolił przekuć na sukces nawet wypadek z wybuchem baterii w laptopie, podczas konferencji w Japonii…

Koncern Dell ma na swoim koncie wiele osiągnięć, technologicznych innowacji, patentów itp. Warto jednak zwrócić uwagę na tzw. kroki milowe (które omówimy w kolejnej części). Ważne zarówno z punktu widzenia przedsiębiorstwa i jego sukcesu komercyjnego, jak i szeroko rozumianego rynku informatycznego. Dell znany jest bowiem nie tylko z, komputerów i laptopów, które  można uznać za sztandarowy produkt. Oferuje też znakomite serwery , urządzenia peryferyjne, drukarki, projektory.

« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.