Serwery i technologie IT

Nowy Microsoft Exchange 2013


Dodano: 26 Czerwca 2012
Drukuj: Nowy Microsoft Exchange 2013
Nowe funkcje serwera pocztowego MS Exchange 2013

Nowy MS Exchange 2013 dostępny jest obecnie w wersji beta. Firma Microsoft nie ujawnia jeszcze daty premiery, ale "2013" może oznaczać nawet "już z końcem 2012 roku". Choć sama data premiery nie jest może tak istotna, to wiadomo już że wraz z MS Exchange 2013 uruchomiony zostanie Exchange Online - nowa wersja oprogramowania pocztowego, wchodząca w skład pakietu Office 365 (działającego w chmurze). Funkcjonalność MS Exchange 2013 i Exchange Online będzie właściwie identyczna.


Jakie nadchodzą zmiany?

Administratorzy ucieszą się z możliwości zarządzania wszystkimi pocztowymi zasobami z jednego miejsca. Stanie się tak dzięki połączeniu konsol administracyjnych Exchange 2010 oraz aktualnej wersji Exchange Online w jedną.

Exchange Online Protection to nowy zaawansowany system ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, włamaniami i spamem. Jest to rozwinięcie usługi Forefront Online Protection for Exchange.

Funkcja Data Loss Prevention (DLP) w oprogramowaniu pocztowym będzie chronić poufne dane firmowe - ma działać zapobieganie przypadkowemu lub celowemu przesłaniu ich do osób niepowołanych.

Technologia "in-place archiving" da możliwość przechowywania wiadomości bieżących i zarchiwizowanych w tej samej strukturze skrzynek a nie oddzielnych repozytoriach. Co pozwoli na uproszczenie procesu zarządzania wiadomościami a co za tym idzie na sprawniejsze wyszukiwanie danych w archiwum.

Nowe narzędzia e-discovery mają zaś pozwolić na sprawne wyszukiwanie nie tylko wiadomości, kontaktów czy terminów, ale również dokumentów Sharepoint, serwisów WWW, plików, serwisów typu wiki czy blogów.

Silna presja konkurencji w segmencie oprogramowania komunikacyjnego i biurowego dostarczanego z chmury (przede wszystkim Google Apps) zmusza firmy, w tym Microsoft, do intensywnego rozwijania tego typu narzędzi. Nam, użytkownikom i administratorom pozostaje się tylko cieszyć z tego faktu.

Więcej:

Exchange Online Protection: A Premium Protection and Policy Service for Email

Data Loss Prevention feature in Exchange 2013 improves compliance

In-place archiving

Comparing Exchange Online and Exchange Server 2013

Microsoft drills down on archiving capabilities of new Exchange
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.