Serwery i technologie IT

Czy Twoja firma potrzebuje serwera?


Dodano: 19 Lipca 2012
Drukuj: Czy Twoja firma potrzebuje serwera?
To ważne, by mądrze inwestować w infrastrukturę teleinformatyczną i mieć świadomość rozsądnego wydawania środków. Równie ważne jest stosowanie odpowiednich systemów, które umożliwiają rozwój firmy oraz wykorzystanie jej pełnego potencjału.
 


Przeczytaj i zastanów się czy którekolwiek poniższe stwierdzenia odnoszą się do Ciebie?
  • Spędzasz mnóstwo czasu na szukaniu plików lub kopiowaniu ich z jednego komputera na drugi.
  • Twoje komputery są już ze sobą w pewien sposób połączone (na przykład za pomocą  seci peer-to-peer), ale pliki znajdują się na różnych komputerach i cały system działa powoli.
  • Chcesz ograniczyć dostęp do poufnych plików i obawiasz się, że wścibski pracownik odnajdzie te poufne pliki w Twojej sieci.
  • Chcesz, aby Twoi pracownicy mogli korzystać z elastycznych możliwości pracy, w tym pracy zdalnej, ale nie wiesz, od czego zacząć.
  • Chcesz scentralizować kluczowe dane biznesowe takie jak terminarze, dane ewidencyjne klienta, rachunki i zamówienia.
  • Chcesz sprawniej reagować na potrzeby klientów.
  • Chcesz mieć własne adresy e-mail (@mojafirma.pl) pod kontrolą, a nie ograniczone skrzynki pocztowe udostępniane przez dostawcę usług internetowych.
  • Wraz z zatrudnianiem nowych pracowników dokupujesz nowe drukarki, faksy i konta internetowe.
  • Masz dużo problemów komputerowych - wirusy, problemy sieciowe itp.
  • Masz zbyt dużo pracy papierkowej.

Jeżeli uważasz, że powyższe stwierdzenia Ciebie dotyczą, inwestycja w serwer Microsoft Small Business Server 2011 pomoże Ci w rozwiązaniu tych problemów!
 

W PowerServer.pl dążymy do zapewnienia optymalnych rozwiązań dla firm oraz pomagamy w wyborze właściwego sprzętu i oprogramowania. Poniżej wyszczególniliśmy główne powody, dla których ludzie inwestują w serwery oraz systemy serwerowe oraz problemy, które w ten sposób udaje się rozwiązać.Wspólne korzystanie z zasobów to oszczędność pieniędzy!
   
Wspólne użytkowanie drukarek

Do jednego serwera można podłączyć kilka drukarek i każda osoba podłączona do sieci może z nich korzystać, tak jakby były one podłączone do jej własnego komputera. Umożliwia to efektywne współdzielenie drogich urządzeń takich jak kolorowe drukarki laserowe.

Wysyłanie i odbieranie faksów

Przy użyciu Windows Small Business Server 2011 każdy może wysyłać faksy z własnego komputera w taki sam sposób, jak przesyła się dokumenty do drukarki. Faksy przychodzące są przekazywane użytkownikom za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Współdzielenie połączeń internetowych

W wielu małych firmach połączenie z Internetem odbywa się tak samo, jak w warunkach domowych: za pośrednictwem połączenia telefonicznego DSL lub łącza szerokopasmowego udostępnianego przez dostawcę usług internetowych. Użycie serwera umożliwia użytkownikom współdzielenie jednego szybkiego szerokopasmowego połączenia internetowego.

Zwiększ efektywność pracy!
   
Prowadzenie elektronicznych terminarzy

Używanie serwera do przechowywania cyfrowych terminarzy, książek adresowych i list zadań ułatwia organizowanie spotkań i koordynowanie pracy między współpracownikami.

Prowadzenie bazy danych


Wiele zaawansowanych aplikacji biznesowych korzysta ze standardu SQL. Edycja Premium Windows Small Business Server 2011 obejmuje serwer Microsoft SQL, najdroższy w danej grupie wieloużytkownikowy serwer baz danych.

Obsługiwanie wewnętrznej strony internetowej

Windows Small Business Server 2011 umożliwia użytkownikom łatwe stworzenie profesjonalnie wyglądającej strony intranetowej. Intranet jest miejscem, na której dostępne są ważne dokumenty i informacje dostępne wyłącznie dla współpracujących pracowników danej firmy.

Postaw na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa danych i niezawodność systemu!

Blokowanie wirusów, spamu i hakerów

Serwer działa również jako zapora (firewall), która nie dopuszcza przedostania się niepożądanych treści do sieci firmowych. Ponadto może być on pomocny w filtrowaniu niechcianych e-maili i spamu.

Wykonywanie kopii bezpieczeństwa danych

Wykonywania kopii bezpieczeństwa plików znacznie ogranicza ryzyko utraty cennej pracy i innych dokumentów. Windows Small Business Server 2011 współpracuje z oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych kluczowych danych.

Automatyczne aktualizacje

Zautomatyzowane narzędzia zarządzania aktualizacjami i łatami służą aktualizowaniu komputerów i serwerów. Serwer codziennie przesyła drogą elektroniczną raport, dzięki czemu problemy można zidentyfikować, zanim się nasilą.

Komunikacja e-mailowa

Windows Small Business Server 2011 oferuje obsługę wszystkich wewnętrznych e-maili, przekierowując je między pracownikami. Biorąc pod uwagę to, że tego rodzaju e-maile nie są przesyłane przez Internet, są one dużo bardziej bezpieczne i mają mniej ograniczeń (wielkość, szybkość). Poza tym serwer wysyła e-maile przez Internet do odbiorców zewnętrznych, a także je odbiera.

Mobilizuj swoich pracowników!
   
Zdalny dostęp

Gdy tylko maile i dane firmy znajdą się na serwerze, z łatwością można uzyskać do nich (bezpieczny) dostęp przez Internet z domu, za pośrednictwem laptopa, telefonu komórkowego lub korzystając z kafejki internetowej.

Współdzielenie plików

Serwer przechowuje ważne pliki w jednym miejscu, dzięki czemu nie są one rozlokowane na komputerach różnych pracowników. Można uzyskać do nich dostęp również z poszczególnych komputerów, wraz z ograniczonym dostępem do plików poufnych.

 

Jeśli nie znasz się na technologiach serwerowych, pomożemy Ci dobrać odpowiednią dla Twojej firmy platformę sprzetową (serwer), dodatkowe opcje jak zasilacze awaryjne UPS, dyski sieciowe NAS, pojemne macierze dyskowe jeśli takich potrzebujesz, systemy wukonywania automatycznych kopii zapasowych. Dobierzemy odpowiedni system operacyjny z najkorzystniejszą licencją dopasowaną do ilości obecnych pracowników jak I przyszłych pracowników.

Zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem.

biuro@powerserver.pl
INFOLINIA: 801 70 33 70


O serwerach wiemy wszystko!


Produkty Microsoft Small Business Server 2011 w cenniku PowerServer.pl

 


« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.