Serwery i technologie IT

Microsoft Windows Server 2012


Dodano: 16 Listopada 2012
Drukuj: Microsoft Windows Server 2012
Windows Server 2012 – nowy poziom wirtualizacji

System Windows Server 2012 bazuje na doświadczeniach firmy Microsoft zdobytych podczas tworzenia i obsługi chmur publicznych, którymi dzieli się z klientami korzystającymi z platformy Windows Server. System Windows Server 2012 umożliwia stworzenie opłacalnej infrastruktury informatycznej – zarówno fizycznej, jak i wirtualnej – oraz efektywne zarządzanie nią.


System ten oferuje nowoczesną, otwartą platformę aplikacyjną przystosowaną zarówno do obecnie dostępnych aplikacji oprogramowania, jak i do przyszłych hybrydowych rozwiązań w chmurze. Ponadto oferuje użytkownikom dostęp do aplikacji i danych z niemal każdego miejsca i urządzenia, zapewniając elastyczność idącą w parze z efektywnością.

Windows Server 2012 Hyper-V poprawia zarówno skalowalność, jak i wydajność. Pomaga stworzyć w pełni izolowane środowisko w architekturze typu multitenant, które obejmuje narzędzia gwarantujące realizację umów dotyczących poziomu usług (SLA), umożliwia ponadto samoobsługę oraz pozwala pobierać opłaty za rzeczywiste zużycie. Za pomocą Windows Server 2012 Datacenter możliwe jest ciągłe zwiększanie gęstości pamięci wirtualnej, bez ponoszenia przy tym dodatkowych kosztów licencjonowania na rzecz wirtualizacji infrastruktury i aplikacji.

Hyper-V Network Virtualization umożliwia wirtualizację sieci oraz tworzenie sieci typu SDN. Zapewnia elastyczność przy swobodnym przemieszczaniu sieci w ramach centrum danych lub do dostawcy usług hostingowych bez rekonfiguracji. System ten umożliwia również izolację sieci wśród pamięci wirtualnych działających w różnych wirtualnych sieciach, co pozwala stworzyć środowisko typu multitenant.

System Windows Server 2012 oferuje nowe możliwości przechowywania, zapewniając przy tym wysoką dostępność na sprzęcie serwerowym spełniającym normy branżowe. Aby maksymalnie wykorzystać możliwości przechowywania, można zastosować technologię thin provisioning i funkcję trim, połączyć różne zasoby przechowywania danych oraz wyodrębnić je na rzecz elastycznego użycia w całym środowisku. Serwery plików można wykorzystywać jako macierz sieciową służącą do przechowywania danych aplikacyjnych – teraz w sposób bardzo wydajny i niezawodny zgodnie z wymogami tego rodzaju środowisk.

Windows Server 2012 – Nowoczesna platforma aplikacyjna

System Windows Server 2012 to szeroka, skalowalna i elastyczna platforma serwerowa, która zapewnia użytkownikom elastyczność tworzenia i wdrażania aplikacji i witryn internetowych lokalnie, w chmurze i w środowisku hybrydowym przy użyciu wspólnego zestawu narzędzi i środowisk programistycznych.

Spójność programowania i wspólne narzędzia rozwoju dla Windows Server 2012 i Windows Azure mogą ułatwiać przejście do chmury, jednocześnie umożliwiając stosowanie aplikacji hybrydowych lokalnie, u dostawców usług oraz w chmurze Windows Azure.

System Windows Server 2012 dostarcza środowisko, usługi i narzędzia zwiększające skalowalność i elastyczność aplikacji uruchamianych w środowisku współdzielonym przez wielu klientów (multitenant). Platforma poprawia także gęstość i efektywność witryn internetowych. Ponadto przynosi korzyści również profesjonalistom IT obsługującym tradycyjne centra danych oraz umożliwia dostawcom efektywniejsze tworzenie i dostarczanie środowisk hostingowych i zarządzanie nimi.

System Windows Server 2012 oferuje większe wsparcie dla otwartych środowisk, aplikacji z otwartym kodem źródłowym oraz języków programowania. System ten wspiera standardy sieciowe, PHP i node.js, podczas gdy platforma .NET Framework 4.5 oferuje funkcje i udoskonalenia takie jak wsparcie asynchronicznych operacji plikowych i witryn oraz rozszerzenia sieciowe.

 


Opracowano na podstawie materiałów firmy Microsoft.

« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.