Serwery i technologie IT

Linuksowa strona serwerów


Dodano: 28 Stycznia 2013
Drukuj: Linuksowa strona serwerów
Red Hat Enterprise MRG 2.2 czyli RHE Messaging Realtime Grid. W najnowszej wersji wprowadzono poprawki związane z bezpieczeństwem oraz integrację z LDAP. Dzięki większej ilości opcji uruchomieniowych jądro RHE może działać jako klient bezdyskowy.


RHE MRG 2.2 ma zagwarantować użytkownikom korporacyjnym większą wydajność i stabilność. Komponent Grid (siatka) wzbogacono o obsługę Apache Deltacloud - pozwalającą na proste instalowanie hybrydowych chmur. W komponencie przesyłania komunikatów (Messanger) ulepszono wydajność Javy i obsługi SSL (uwierzytelnianie klienta).

Zentyal 3.0 - linuksowy Small Business Server na bazie Ubuntu 12.04 LTS. Integracja z Sambą 4 umożliwia całkowite zastąpienie przez Zentyal usługi Windows Server Active Directory. Tak więc wszystkie protokoły do zarządzania użytkownikami, uprawnieniami i politykami bezpieczeństwa są w pełni kompatybilne ze wszystkimi serwerami i pulpitem Windows. Nowa funkcja pojedynczego logowania (na bazie Kerberos open source) eliminuje konieczność konieczność ponownego logowania się za każdym razem do poczty czy usług udostępniania plików jak i do serwera proxy. Użytkownicy Windows mogą korzystać z tej funkcjonalności bez instalowania żadnych dodatkowych komponentów. To zaleta Samby 4. Zentyal posiada moduł cienkiego klienta (thin client), architekturę master-slave (także nową)

Apache Airavata dostarcza interfejsy API, zaprojektowane w celu eliminacji dotychczasowych trudności w uzyskiwaniu dostępu do zasobów obliczeniowych. Airavata to zaawansowane narzędzia po stronie serwera oraz graficzne interfejsy użytkownika do tworzenia, uruchamiania, kontrolowania i zarządzania długo działającymi aplikacjami i przepływami pracy na zasobach rozproszonych - lokalnych klastrach, wysokowydajnych komputerach, gridach oraz chmurach akademickich. Airavata cechujący się minimalistyczną architekturą jest już z powodzeniem wykorzystywany choćby przez Amazon (Elastic Compute Clouds E2)

« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.