Serwery i technologie IT

Intel Xeon E7 Ivytown


Dodano: 16 Stycznia 2014
Drukuj: Intel Xeon E7 Ivytown
Wyścig na rdzenie trwa! Intel Xeon E7 Ivytown (architektura Ivy Bridge, 22 nm) to 15-rdzeniowy (30 wątkowy) procesor przeznaczony do instalacji w serwerach z gniazdami procesorowymi w ilości od 4 do 8.

Procesor skierowany jest więc do odbiorców klasy Enterprise i serwerów z najwyższej półki. I będzie to procesor z największą ilością rdzeni od Intela. Data dokładnej premiery nie jest jeszcze znana, ale raczej będzie to pierwszy kwartał 2014 rokuIntel Xeon E5 v2 to na chwilę obecną (2014/01) procesor z największa ilością rdzeni (12c/24t) od firmy Intel.

Z kolei AMD Opteron 6300 (Interlagos) od 2 lat wiedzie prym w ilości rdzeni w CPU – znajduje się ich tam 16.

Przyspieszanie serwerów to nie tylko wyścig w zwiększanie ilości rdzeniu, który przejął palmę pierwszeństwa nad sprawiającym coraz większe problemy zwiększanie częstotliwości taktowania i związane z tym głównie wytwarzanie ciepła i problemy z jego odprowadzaniem. To także wyścig „na koprocesory”

Nvidia Tesla K40 to akcelerator grafiki z rdzeniami typu CUDA w ilości 2880. Z kolei na 2015 rok Intel planuje premierę koprocesora Xeon Phi z rdzeniami w ilości 60
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.