Serwery i technologie IT

IBM - nie tylko serwery


Dodano: 19 Sierpnia 2014
Drukuj: IBM - nie tylko serwery
Historia firmy IBM sięga początków ubiegłego stulecia. Początki działania firmy nie miały nic wspólnego z branżą komputerową w dzisiejszym rozumieniu.

Również nazwa brzmiała inaczej (Computing Tabulating Recording). Zawsze jednak były to produkty związane z technologiami i nowatorskimi koncepcjami. Na owe czasy były to np. systemy pomiaru czasu, wagi, karty perforowane, a nawet krajalnice do mięsa...


IBM kiedyś. Pierwszy smartfon ważył pół kilograma. Firma IBM zaprezentowała swój telefon komórkowy SIMON w dniu 16 sierpnia 1994 roku. Za cenę niemal 900 dolarów można było dostać telefon, którego bateria wytrzymywała ledwie godzinę. Wyposażony był w ekran LCD i rysik. Wyróżniało go natomiast to, iż posiadał oprogramowanie podobne w funkcjonalności do obecnie nam znanego ze smartfonów - można było odbierać i wysyłać e-maile, tworzyć i zarządzać notatkami, używać kalendarza nie tylko do sprawdzania daty, ale tworząc zapiski - wydarzenia. Nie był to ideał, i choć wzbudził żywe zainteresowanie i sprzedał się w 50 tys egzemplarzy, to dwa lata po premierze zniknął z rynku.

IBM dziś.
Procesor pracujący jak ludzki mózg zaprojektowali inżynierowie z firmy IBM. Procesor TrueNorth jest w pewnym sensie odpowiednikiem 1% ludzkiego mózgu - przynajmniej tyle w liczbach zawiera syntetycznych neuronów i synaps. Architektura procesora odwzorowuje pracę ludzkiego mózgu. Więc jest całkowicie odmienna od standardowych, znanych nam procesorów, bazujących na architekturze von Neumanna. Procesor tego typu nie ma za zadanie zastąpić obecne znane procesory. Prawdopodobnie znajdzie zastosowanie przy budowie sieci neuronowych oraz w "internecie rzeczy".

Zobacz także: Krótka historia IBM

Źródła:
Pierwszy "smartfon" kończy 20 lat
http://weekend.pb.pl/3816801,14017,pierwszy-smartfon-konczy-20-lat
Procesor symulujący pracę ludzkiego mózgu
http://www.computerworld.pl/news/398193/Procesor.symulujacy.prace.ludzkiego.mozgu.html
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.