Serwery i technologie IT

Windows Server 10


Dodano: 17 Listopada 2014
Drukuj: Windows Server 10
Cichutko i bez rozgłosu, pierwszego października 2014 roku, Microsoft udostępnił do testów wersję Windows Server 10. Brak wielkiego szumu wokół Technical Preview spowodowana zapewne promocją o kampanią koncentrującą się obecnie na Windows Server 2012 R2, zwłaszcza w perspektywie przyszłorocznych wakacji, kiedy to Windows Server 2003 zakończy swój żywot. Ponadto wersja konsumencka systemów desktopowych także nazywa się "10" - co mogłoby wprowadzić zamęt u odbiorców, gdyby nagle zaczęły się pojawiać informacje o Windows 10 i Windows Server 10.


A przecież teraz przed firmą Microsoft wielka próba "odzyskania twarzy" po premierze Windows 8 i "ubiciu" Windows XP. A przy przesiadce z XP/Vista/7 na 8/8.1 przeciętny Kowalski może się czuć niemal jak po przesiadce na Linuksa. Zbyt dużo zmian, w tym jakże krytyczne usunięcie przycisku START towarzyszącego nam "od pokoleń".

Wracając do Windows Server 10 - wedle dostępnych informacji szykuje się raczej ewolucja niż rewolucja. Choć rewolucja może mieć aspekt technologiczny - ale to docenią głównie ci, którzy mają dostateczną wiedzę, by to ocenić.

Announcing availability of Windows Server Technical Preview and System Center Technical Preview
http://blogs.technet.com/b/server-cloud/archive/2014/10/01/announcing-availability-of-windows-server-technical-preview-and-system-center-technical-preview.aspx

Windows Server Technical Preview - co nowego?
http://blogs.technet.com/b/mkedziora/archive/2014/10/02/windows-server-technical-preview-co-nowego.aspx

What's New in Windows Server Technical Preview
http://technet.microsoft.com/en-us/library/dn765472.aspx
 
* * *

Windows Server i procesory ARM

Windows Server na procesory ARM? Wygląda na to, że firma Microsoft pracuje nad stworzeniem systemu
serwerowego, który będzie mógł działać na procesorach ARM. Dziwne byłoby, gdyby tak nie postępowano. Zwłaszcza, że Microsoft przygląda się konkurencji - tzn. rozwiązaniom "Linuksowym". A z tego przyglądania się czasem kopiuje pewne pomysły. Tutaj zaś niekoniecznie chodzi o kopiowanie ale o fakt rosnącej popularności platform z procesorami ARM, także zapowiadanymi w segmencie serwerowym.

Czy Windows Server na procesory ARM to będzie już Windows Server 10? Zobaczymy...

Microsoft Said to Work on Software for ARM-Based Servers
http://www.bloomberg.com/news/2014-10-27/microsoft-said-to-work-on-software-for-arm-based-servers.html
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.