Serwery i technologie IT

Serwer Dell T130 i inne nowości


Dodano: 13 Lipca 2016
Drukuj: Serwer Dell T130 i inne nowości

2016-07. Przegląd nowości i ciekawostek związanych z serwerami i oprogramowaniem. Publikujemy kolejne informacje o nowościach w naszym sklepie internetowym oraz szeroki tematycznie przegląd ciekawostek i informacji ze świata IT.

W skrócie: Serwer Dell PowerEdge T130 (nowość). I-Nex. Trilead VM Explorer - Backup VMware and Microsoft Hyper-V. Superkomputery. Rozwiązania Windows na platformie Linux i Mac. Classic Games Maniac.
 


Sprzęt (Hardware)

Serwer Dell PowerEdge T130 (nowość)

Serwer Dell PowerEdge T130 (nowość)
Nowoczesny serwer Dell PowerEdge T130 z jednym procesorem najnowszej serii E3-1200v5 w kompaktowej obudowie typu mini-tower.
Serwer Dell PowerEdge T130 (nowość)
3 lata gwarancji w miejscu instalacji.
Dell PowerEdge T130 w tej konfiguracji posiada wydajny kontroler sprzętowy PERC H330
Serwer Dell PowerEdge T130 (nowość)
Pobierz PDF: Serwer Dell PowerEdge T130 (nowość) (PERC H330)
Zobacz: www.powerserver.pl/d9672
 

Oprogramowanie (Software)

I-Nex

"Dzięki I-Neksowi możemy szybko i łatwo zebrać informacje o systemie i znajdujących się w nim urządzeniach, nie musząc przedzierać się przez rozliczne menu konfiguracyjne w Ubuntu ani korzystać ze skomplikowanych narzędzi tekstowych."
Zobacz: i-nex.linux.pl/i-nex-7-4-0-0bzr89020151204/
 

Trilead VM Explorer - Backup VMware and Microsoft Hyper-V

Trilead VM Explorer to proste i elastyczne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych środowisk wirtualizacyjnych. Trilead VM Explorer jest łatwy w konfiguracji, obsługuje darmową wersję VMWare ESXi. Trilead VM Explorer posiada unikalny model licencjonowania na instalację, bez limitu liczby hostów, procesorów, rdzeni czy maszyn wirtualnych.
W czerwcu 2016 Firma Trilead AG została przejęta przez HPE (Hewlett Packard Enterprise). Ceniony program Trilead VM Explorer sprzedawany jest teraz pod marką Hewlett Packard Enterprise.
VM Explorer: www8.hp.com/us/en/software-solutions/vm-server-backup/
W sklepie: www.powerserver.pl/d8296_trilead_vm_explorer_-_backup_vmware_and_microsoft_hyper-v.html
 

Przegląd informacji (News)

Superkomputery

 
Chińskie procesory w chińskim superkomputerze. ComputerWorld: "Chińczycy zaprezentowali superkomputer wyposażony w 10,6 mln rdzeni obliczeniowych, mający moc ok. 124,5 petaflopsów. To rewelacyjny wynik ale ważniejsze jest to, że wchodzą one w skład procesorów wyprodukowanych nie przez amerykański, ale chiński przemysł informatyczny. To procesory giganty, gdyż w każdym z nich znajduje się aż 260 rdzeni."
Więcej / Źródło: www.computerworld.pl/news/405671/Chinczycy.zadziwili.swiat.pokazali.potezny.superkomputer.bazujacy.na.rodzimych.ukladach.CPU.html (Chińczycy zadziwili świat - pokazali potężny superkomputer bazujący na rodzimych układach CPU)
OsWorld: "Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego uruchomiło superkomputer Okeanos. System zbudowany jest z 1084 węzłów typu Cray XC40, czyli serwerów supekomputerów, umieszczonych w szafach. Każdy węzeł posiada dwa 12-rdzeniowe procesory Intel Xeon (architektura Haswell z technologią HT), co razem daje 48 logicznych jednostek obliczeniowych."
Więcej / Źródło: osworld.pl/okeanos-nowy-superkomputer-icmmik-bazie-cray-xc40/ (Okeanos – nowy superkomputer w ICMMiK na bazie Cray XC40)
 

Rozwiązania Windows na platformie Linux i Mac

Firma Microsoft ogłosiła udostępnienie .NET Core 1.0, ASP.NET Core 1.0 i Entity Framework Core 1.0 dla systemów nie tylko Windows, ale też OS X i Linux.
.NET Core - It is very easy to get started with .NET Core on your platform of choice. You just need a shell, a text editor and 10 minutes of your time. Windows. Linux. Mac. Docker.www.microsoft.com/net/core#windows
Announcing ASP.NET Core 1.0 - blogs.msdn.microsoft.com/webdev/2016/06/27/announcing-asp-net-core-1-0/
Announcing Entity Framework Core 1.0 - blogs.msdn.microsoft.com/dotnet/2016/06/27/entity-framework-core-1-0-0-available/
 

 

 
 

Po godzinach... (Rozrywka)

Classic Games Maniac

Classic Games Maniac
Gry retro trzymają się całkiem dobrze. Prawdopodobnie za sprawą sentymentu. Wielu obecnym dorosłym towarzyszyły w pięknych latach dzieciństwa. Tytuły takie jak Arkanoid, Boulder Dash, Pong czy Space Invaders - 8-bitowa pikselowa grafika w czasem zaskakującej rozdzielczości 320x240px... Classic Games Maniac to jeden z tych serwisów prowadzonych przez pasjonatów. Fani retro powinni zajrzeć! :)
Zobacz: classic-games.pl/
 
I to już wszystko! :)
Zobacz także:
Serwery - katalog produktów
Stacje graficzne / robocze - katalog produktów
Szafy Rack - katalog produktów
Aktualizacja: 2016-07-13 11:11
 
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.