Serwery i technologie IT

HP oferuje nowe modele serwerów MediaSmart Windows


Dodano: 18 Kwietnia 2009
Drukuj: HP oferuje nowe modele serwerów MediaSmart Windows
HP oferuje dwa nowe modele serwerów linii MediaSmart Windows (przeznaczonych do użytku domowego), które oferują funkcjonalność Time Machine (używaną przez OS X), dzięki której użytkownicy mogą wykonywać również kopie zapasowe komputerów Macintosh.Serwery MediaSmart Windows EX485 i EX487 pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Home Server (Microsoft), a oprogramowanie Time Machine pojawiło się na rynku pod koniec 2007 r., po tym gdy zostało wprowadzone do systemu Mac OS X 10.5 Leopard.

HP ma obecnie w swojej ofercie cztery modele serwera MediaSmart Windows: EX470, EX475, EX485 i EX487. Pierwsze dwa serwery (EX470 i EX475) pojawiły się na rynku rok temu. Użytkownicy mogą konfigurować serwery w taki sposób, że wykrywają automatycznie fotografie przechowywane na komputerach podłączonych do sieci i wykonują ich kopie zapasowe. Serwery oferują też funkcjonalności pozwalające umieszczać w łatwy sposób fotografie na popularnych witrynach, takich jak Picasa, Facebook czy Flickr.

Serwery EX470 i EX475 (kosztujące po ostatniej obniżce na rynku amerykańskim 449 i 549 USD) są oparte na procesorach AMD, a serwery EX485 i EX487 (których ceny wynoszą odpowiednio 599 i 749 USD) zawierają intelowskie procesory Celeron.

Źródło: NetWorld.pl
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.