Serwery i technologie IT

Serwery Tower Dell EMC PowerEdge

Drukuj: Serwery Tower Dell EMC PowerEdge

 

Dell EMC jest amerykańską międzynarodową firma technologiczną, która oferuje produkty i usługi we wszystkich obszarach komputerów, sieci oraz pamięci masowych. Firma powstała, gdy Dell Inc. przejął EMC Corporation we wrześniu 2016 r. Ponadto w portfolio Dell Technologies znajdują się Boomi, Pivotal, RSA, SecureWorks, Virtustream i VMware. W tym samym czasie firma Dell Technologies została założona, aby służyć jako firma macierzysta. Połączona firma Dell i EMC produkuje sprzęt od  komputerów osobistych, serwerów, pamięci masowych po produkty do wirtualizacji. W październiku 2015 r., Dell ogłosił, że nabywa EMC za rekordową sumę 67 miliardów dolarów. Sprzedaż stała się oficjalna w dniu 7 września 2016 r. Klientami Dell Technologies jest 98 proc. firm z listy Fortune 500. Dwa największe i najbardziej rozpoznawalne obszary biznesowe nowo powstałego podmiotu to urządzenia PC Dell oraz rozwiązania infrastrukturalne Dell EMC – oba mocno wspierane przez Dell EMC Services.
Serwery Dell EMC dostępne są na rynku od 2017 roku (od generacji 14 PowerEdge). Aktualnie dostępna jest już w sprzedaży 15 generacja serwerów PowerEdge firmy Dell, charakteryzująca się wsparciem dla skalowalnych procesorów Intel Xeon, umożliwiających dostosowanie mocy stacji do naszych potrzeb.
 

Jakie możliwości dają nam serwery Dell EMC Tower?

Serwery Dell EMC spotkamy w różnych wariantach obudowy, stelażowej (rack 1U, rack 2U) lub wolnostojącej (Tower). Urządzenia jednoprocesorowe najlepiej sprawdzą się do codziennych zastosowań w niewielkich firmach lub oddziałach większych firm lub korporacji, choć aktualnie ich moc obliczeniowa pozwoli też na wykonanie bardziej złożonych operacji. Decydując się na określony model serwera Dell Tower możemy wybierać spośród wielu wariantów, które zapewnią nam najbardziej optymalną wydajność oraz ciągłość działania. Generacja 15 serwerów Dell PowerEdge to modele Dell T150, Dell T350 oraz Dell T550. W porównaniu z poprzednią generacją Dell PowerEdge 14Gen, producent zawęził portfolio egzemplarzy tower z 5 sztuk (Dell EMC T40, Dell EMC T140, Dell EMC T340, Dell EMC T440, Dell EMC T640 ) do trzech modeli.
Głównym zadaniem, jakie Dell postawił sobie tworząc serię Dell EMC Tower jest zaspokojenie potrzeb nowoczesnego biura przy wykorzystaniu cichych i wydajnych serwerów, nie zajmujących nadmiernie dużo miejsca. Serwery Dell EMC Tower z łatwością zainstalujemy również w szafie serwerowej, oszczędzając w ten sposób przestrzeń w biurze, serwer w tym przypadku można postawić na półce o odpowiedniej nośności i dedykowanej do konkretnej szafy rack 19”.
 

Serwer Dell EMC T150

Jest to serwer klasy podstawowej , który jednak dzięki bardziej zaawansowanej niż w przypadku modelu T140 konfiguracji sprzętowej sprawdzi się również w bardziej wymagających zadaniach. Urządzenie charakteryzuje się niskim poziomem hałasu oraz emisji ciepła, zachowując przy tym maksimum wydajności możliwej przy zastosowanej w nim konfiguracji sprzętowej. Serwery PowerEdge T150 z procesorem Intel® Xeon® E-2300 zapewniają wysoką wydajność na potrzeby typowych aplikacji biznesowych i produktywnej pracy. Model Dell T150 pozwala również na rozbudowę pamięci UDIMM DDR4 3200 MT/s aż do 128GB. Kolejną zaletą tego modelu jest znacząca poprawa przepustowości dzięki obsłudze standardu PCIe czwartej generacji. Serwer ten idealnie nadaje się jako serwer plików/druku, poczty/komunikatorów, punkty sprzedaży, hosting internetowy, system współpracy.
Poniżej przedstawiamy propozycję jednej wybranej konfiguracji:
 
Serwer Dell T150 Intel Xeon E-2314 4(4)-core 2.8/4.5GHz / RAM 16GB DDR4 2x 2TB SATA w RAID1/ Perc S150 + Windows Server 2022 Essentials - ZESTAW
 
Dell Tower 150 wyposażony jest w:
 • Procesor Intel Xeon E-2314 4 rdzenie / 4 wątki 2.8GHz 8MB cache i jest w stanie osiągnąć częstotliwość Turbo Boost 2.0 do 4,50 GHz, umożliwiając nam wydajne wykonanie większej ilości operacji.
 • Zamontowaną pamięć DDR4 16 GB z możliwością rozbudowy do 128 GB (w modułach 4x32GB).
 • Dwa serwerowe dyski Dell 2TB SATA z możliwością rozbudowy o kolejne dwa dyski twarde.
 • Wbudowany w obudowę zasilacz 300W Bronze.
 • 3 porty USB 3.0 oraz 5 portó USB 2.0.
 • Interfejs sieciowy 1Gb RJ45 o dwóch portach.
 • Programową macierz RAID S150
 • System Windows Server 2022 Essentials dedykowany dla maksymalnie 25 użytkowników.

Serwer Dell EMC T350 

Dell PowerEdge T350, choć podobnie jak poprzednie modele jest serwerem klasy podstawowej, oferuje jednak znacznie szerszy wachlarz możliwości jeżeli chodzi o konfigurację urządzenia. Możemy w nim zainstalować aż do 8 dysków twardych, dzięki czemu zwielokrotnimy dostępną przestrzeń do przechowywania danych oraz opcjonalnie zamontować zasilacz nadmiarowy Hot Plug. Serwer Dell EMC PowerEdge T350 z procesorem Intel® Xeon® E-2300 zapewnia wyższą wydajność na potrzeby zwiększania produktywności i aplikacji wymagających intensywnego przetwarzania danych. Model Dell T350 pozwala również na rozbudowę pamięci UDIMM DDR4 3200 MT/s aż do 128GB. Kolejną zaletą tego modelu jest znacząca poprawa przepustowości dzięki obsłudze standardu PCIe czwartej generacji. Dell EMC PowerEdge T350  posiada opcjonalne rozwiązania zapewniające wysoką dostępność dzięki możliwości wymiany bez wyłączania systemu, takie jak nadmiarowe zasilacze, kontrolery BOSS i dyski twarde lub SSD. Serwer ten idealnie nadaje się jako serwer plików/druku, poczty/komunikatorów, punkty sprzedaży, hosting internetowy, system współpracy, bazodanowy.
Poniżej przedstawiamy propozycję jednej wybranej konfiguracji:
Dell Tower 350 wyposażony jest w:
 • Zamontowaną pamięć DDR4 16 GB z możliwością rozbudowy do 128 GB (w modułach 4x32GB).
 • Dwa serwerowe dyski Dell 480GB SSD SATA z możliwością rozbudowy o kolejne sześć dysków twardych Hot Plug.
 • Zasilacz 450W Non Hot Plug.
 • 3 porty USB 3.0 oraz 5 portów USB 2.0.
 • Interfejs sieciowy 1Gb RJ45 o dwóch portach.
 • Sprzętową macierz RAID H355 (RAID 0,1,10)
 • 3 porty USB 3.0 oraz 5 portów USB 2.0.
 • Dwuportowy interfejs sieciowy 1Gb RJ45.

Serwer Dell EMC T550

Wydajniejsza i cichsza stacja serwerowa, umożliwiająca rozbudowę proporcjonalną do stopnia rozwoju naszego przedsiębiorstwa. Skalowalna architektura Dell T550 pozwala na wymianę podzespołów serwera w zależności od naszych rzeczywistych potrzeb. Będzie to zatem świetny wybór dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chciałyby zachować możliwość dostosowywania przestrzeni serwerowej do sytuacji w firmie. Serwer Dell EMC PowerEdge T550 ze procesorami Intel® Xeon® Scalable trzeciej generacji został zaprojektowany z myślą o obsłudze obciążeń roboczych wymagających intensywnego przetwarzania danych.
Serwer ten pozwala na rozbudowę serwera o dodatkowy procesor (wykorzystując slot na drugi procesor) co pozwala zwiększyć znacząco moc obliczeniową serwera. W ten sposób stacja będzie dysponowała podwójną mocą obliczeniową, pozwalając nam osiągnąć maksymalną wydajność. Serwer ten idealnie nadaje się jako rozwiązanie do obsługi tradycyjnych środowisk IT w przedsiębiorstwie, wirtualizacji, baz danych i analiz, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz inferencji.
Poniżej przedstawiamy propozycję jednej wybranej konfiguracji:
 
DELL T550 Xeon Silver 4310 12(24)-Core / 32GB DDR4 / H755 8GB cache z podtrzymaniem / dwa zasilacze nadmiarowe Hot Plug / karty sieciowe 10G SFP+ oraz 1G RJ45 / iDrac Enterprise
 
Dell Tower T550 wyposażony jest w:
 • Zamontowaną pamięć DDR4 16 GB z opcjonalną możliwością rozbudowy aż do 2TB (w modułach 16x128GB).
 • Dwa serwerowe dyski Dell 480GB SSD SATA z możliwością rozbudowy o kolejne sześć dysków twardych Hot Plug.
 • Nadmiarowe zasilacze 600W (1+1) Hot Plug Platinium.
 • 3 porty USB 3.0 oraz 5 portów USB 2.0.
 • jedna 2-port 10G SFP+ i druga 2-port 1G RJ45
 • Sprzętową macierz RAID H755 (RAID 0,1,10,6,6)
 • Licencję zdalnego zarządzania serwerem iDRAC9 Enterprise z dedykowanym portem RJ45
 • 3 porty USB 3.0 oraz 2 porty USB 2.0.
 • Dwuportowy interfejs sieciowy 1Gb RJ45.
 • Moduł TPM - Trusted Platform Module 2.0 V3

Jaki serwer wybrać do swojego przedsiębiorstwa?

Pierwszym krokiem do dokonania decyzji w kwestii zakupu serwera jest analiza naszych potrzeb. Nie chodzi tu tylko o obecną sytuację firmy, ale też zapotrzebowanie, które może w niej wystąpić w najbliższym czasie. Inwestując w lepszy sprzęt na starcie oszczędzamy pieniądze, które będziemy musieli wydać w dalszym okresie na wymianę słabego sprzętu na taki, który sprosta potrzebom naszej firmy.
Inwestując w serwer warto brać pod uwagę fakt, ile osób będzie korzystało z danych znajdujących się w jego przestrzeni. Każdy użytkownik wykonujący operacje w naszej bazie wykorzystuje pewną część zasobów serwera. Jeśli zatem oczekujemy znacznego ruchu ze strony większej liczby użytkowników, warto przygotować się na taką sytuację inwestując w serwery wyższej jakości. Dzięki temu usprawnimy jakość świadczonych przez nas usług i sprawimy, że kontakt z naszą firmą będzie znacznie bardziej pozytywnym doświadczeniem dla użytkowników korzystających z danych zawartych na naszych serwerach, dbając przy tym o bezpieczeństwo zawartych w nich informacji.
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.