Wirtualizacja Uruchamianie różnych systemów operacyjnych w rożnych maszynach wirtualnych zainstalowanych na jednym fizycznym serwerze to niewątpliwa zaleta płynąca z wirtualizacji. Zwłaszcza, że takie systemy można reinstalować, usuwać, przenosić, kopiować bez wpływu na zainstalowany system na serwerze fizycznym.

Średnio 10 serwerów wirtualnych obsługujących różne aplikacje może z powodzeniem pracować na jednej maszynie fizycznej obsługującej wirtualizację. A co za tym idzie – awaria maszyny fizycznej unieruchamia nie jeden, a dziesięć (wszystkie) systemy wirtualne. Wykorzystanie wirtualizacji w środowisku produkcyjnym wymaga więc obniżenia progu awaryjności warstwy sprzętowej. 

Wirtualizacja wymaga dużej pojemności pamięci RAM. Przy wyborze serwera dedykowanego do wirtualizacji warto zatem uwzględnić jego możliwości dotyczące obsługi maksymalnej pojemności pamięci RAM. 

Dodatkowe koszty wirtualizacji to często zakup dodatkowego oprogramowania, które pozwoli na monitorowanie maszyn wirtualnych oraz kontrolę cyklu życia aplikacji instalowanych na wirtualnych maszynach. 

Środowiska zwirtualizowane są trudniejsze w kontroli dostępu do danych i zapewnianiu bezpieczeństwa. Trudniej jest tutaj polegać na standardowych, zewnętrznych mechanizmach kontroli (działających w warstwie sieciowej). Także fizyczny dostęp do jednej platformy hardware (serwera) naraża na nieautoryzowany dostęp do wszystkich wirtualizowanych systemów. 

Tworzenie kopi zapasowych maszyn wirtualnych to wyzwanie. Przeważnie bowiem wymaga zakupu i wdrożenia efektywnie działającego w środowisku wirtualnym oprogramowania. Ale to nie jedyny problem, jaki może się pojawić w związku z backupem. Trzeba mieć na uwadze także zasoby fizycznego serwera, które mogą zostać wyczerpane podczas robienia kopii zapasowych z kilku maszyn wirtualnych. 
Sortuj według: nazwy:   ceny:  
Produkty na stronach: 1-2  

 • Trilead VM Explorer to proste i elastyczne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych środowisk wirtualizacyjnych. Trilead VM Explorer jest łatwy w konfiguracji, obsługuje darmową wersję VMWare ESXi. Trilead VM Explorer posiada unikalny model licencjonowania na instalację, bez limitu liczby hostów, procesorów, rdzeni czy maszyn wirtualnych. KONFIGURUJ
  Cena:
  netto od:
  1470.13 PLN

  brutto od:
  1808.26 PLN


 • Pakiet oprogramowania VMware vSphere Essentials to zestaw 3 licencji ESX/ESXi wraz z serwerem zarządzającym vCentre wzbogacony o dodatkowe funkcjonalności. VMware vSphere Essentials dedykowany jest dla firm z ograniczonym budżetem, a jednocześnie chcących skorzystać z pełnych zalet wirtualizacji. Kompletny zestaw oprogramowania VMware vSphere 5 Essentials oferowany jest w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Pakiet oferuje zaawansowane funkcje ochrony danych oraz wysokiej dostępności (HA – high availability). KONFIGURUJ
  Cena:
  netto od:
  294.04 PLN

  brutto od:
  361.67 PLN

Sortuj według: nazwy:   ceny:  
Produkty na stronach: 1-2  
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.