Serwery i technologie IT

FUJITSU - początki japońskiego potentata cz. 1


Dodano: 15 Kwietnia 2011
Drukuj: FUJITSU - początki japońskiego potentata cz. 1
Patrząc na największych potentatów, dominujących i znanych na całym świecie, wiele osób zastanawia się jak rodzą się tak wielkie korporacje, fortuny, firmy, które kreują rzeczywistość i nowe technologie. Fujitsu to kolejny koncern, który na pewno zasługuje na uwagę i ma bardzo interesującą historię. Obecnie jest to miejsce pracy dla ponad 185 tysięcy osób w 70 krajach świata. Fujitsu posiada też 500 niezależnych korporacji. Dziś marka znana jest głównie z oferty obejmującej komputery osobiste, serwery i rozwiązania serwerowe, zaawansowaną elektronikę i sprzęt telekomunikacyjny oraz usługi IT dla firm.

Obecne logo tej japońskiej firmy, jak zwykle przy tak wielkich projektach biznesowych, nie jest dziełem przypadku i zwykłym czerwonym napisem. Zarówno barwa, jak i projekt symbolizują filozofię firmy. Czerwień to według informacji Fujitsu entuzjazm i optymizm spojrzenia w przyszłość. Charakterystyczny symbol, zastępujący kropkę nad literą "i" to oczywiście nieskończoność. Jest ściśle powiązany z mottem firmy: the possibilities are infinite (możliwości są nieograniczone). Jako znak przedstawiający ziemię oraz słońce, jest to również symboliczne ujęcie nieograniczonej ekspansji firmy.

Początki firmy wiążą się z dramatyczną kartą w historii Japonii. Rok 1923 to wielkie trzęsienie ziemi Kanto, które zniszczyło infrastrukturę telefoniczną. Do jej odbudowy rząd zaangażował m.in. młodą firmę - Fuji Electric Co., powstałą z połączenia sił i koncepcji Furukawa Electric Co. Ltd. oraz niemieckiego koncernu Siemens AG. Z tego tytułu początki działalności Fuji Electric to głównie import i dystrybucja produktów Siemensa. 

Z czasem jednak firma rozpoczęła oczywiście własną produkcję, z której jest znana do dziś.

W oczekiwaniu na kolejną część krótkiej historii firmy Fujitsu zapraszamy do przejrzenia oferty PowerServer w kategorii serwery, pamięci masowe.

Wybrane modele najnowszej generacji serwerów Fujitsu:

W obudowie typu tower:

Serwer Fujitsu TX100 S2 4-core 2.4GHz + 4GB DDR3 + 2x500GB + Windows Server 2008 (PROMOCJA!!)
 
Serwer Fujitsu TX200 S6 + 8GB DDR3 + Xeon 6-core 2.4GHz + RAID z 512MB cache + 3 lata gwarancji NBD (PROMOCJA!! NOWOŚĆ!!)

W obudowie typu rack: 

  Serwer Fujitsu RX100 S6 z 4-Core Xeon 4GB DDR3 i 2x500GB w Raid1

  Serwer Fujitsu RX300 S6 2x Xeon 6-Core + 16GB DDR3 + sprzętowy kontroler RAID z 512MB cache + dwa zasilacze (PROMOCJA!! NOWOŚĆ!!)


« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.