Serwery i technologie IT

Serwery Actina Solar serii 400, 600, 700, 800


Dodano: 31 Stycznia 2012
Drukuj: Serwery Actina Solar serii 400, 600, 700, 800
Serwery Actina Solar z serii 400 to konstrukcje czteroprocesorowe, dedykowane do obsługi większych grup roboczych, do pełnienia roli serwerów aplikacyjnych lub obsługi baz danych. Wśród tych rozwiązań dostępne są też nietypowe konstrukcje - mieszczące większą ilość płyt głównych w jednej obudowie typu RACK - dedykowane głównie do budowy klastrów obliczeniowych lub zastosowań wymagających większej gęstości upakowania w szafie RACK.



Serwery Actina Solar z serii 600 to rozwiązania modularne, które są inną koncepcją mającą na celu rozwiązanie podobnych problemów jakie adresowane są przez serwery typu BLADE, ale kierowaną do mniejszych firm. Wspólne zasoby dyskowe umożliwiają zmniejszenie kosztów zakupu sprzętu - nie wymagana jest bowiem jak w większości serwerów BLADE zewnętrzna macierz dyskowa.

Zasoby te można elastycznie konfigurować umożliwiając lepsze wykorzystanie przestrzeni dyskowej niż w przypadku pojedynczych dysków instalowanych w każdym z serwerów. Wspólna obudowa umożliwi pracę modułów serwerowych wykorzystujących różne generacje procesorów.

Serwery Actina Solar serii 700 to rozwiązania typu BLADE obejmują różnorodne konfiguracje dostosowane do pełnienia różnych funkcji: jako serwery obliczeniowe HPC lub jako zestaw serwerów do rozwiązań biznesowych.
Rozwiązanie takie posiada wiele zalet, wśród których najistotniejsza jest duża gęstość upakowania, mniejsze zużycie energii poprzez optymalne wykorzystanie zasilaczy i układów wentylatorów oraz jednolite zarządzanie całym rozwiązaniem.

Serwery Actina Solar z serii 800 to głównie rozwiązania typu TWIN2 oferujące dużą gęstość upakowania w inny sposób niż rozwiązania typu BLADE - przy zdecydowanie niższym koszcie. Zaletą jest też możliwość zakupu mniejszej ilości serwerów - nie ma współdzielonego chassis, które wymuszałoby potem zakupy dodatkowych modułów.
Płyty współdzielą zasilacz powodując jego pracę z dużą wydajnością - w konstrukcji TWIN2 możliwa jest redundancja zasilaczy. Rozwiązanie to jest idealne do środowisk o ograniczonej przestrzeni np. model 820 S4 mieści w obudowie 2U cztery dwuprocesorowe płyty główne

Przeczytaj także:
•    Serwery Actina Solar - seria 200
•    Serwery Actina Solar - seria 100
•    Serwery Actina Solar - klaster Galera (Gdańsk)
•    Serwera Actina Solar - CERN (Genewa)

« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.