Serwery i technologie IT

Fujitsu Primergy M5 – nowa generacja serwerów


Dodano: 13 Września 2022
Drukuj: Fujitsu Primergy M5 – nowa generacja serwerów
Fujitsu Primergy M5 to nowa generacja serwerów od japońskiego giganta technologicznego. Świeżo wydane urządzenia zapewniają jeszcze wyższą wydajność i sprawniejsze działanie niż poprzednia seria. Czym charakteryzują się serwery M5 i co odróżnia je od modeli z serii M4?


Fujitsu Primergy M5 – dane techniczne

Jedną z nowości w serwerach Primergy M5 jest zastosowanie technologii nieulotnej pamięci o swobodnym dostępie (NVRAM) – takie rozwiązanie przekłada się na znaczny wzrost wydajności. Za wykonywanie obliczeń odpowiada układ drugiej serii Intel Xeon Scalable wspierane przez pamięć Intel Optane DC z obsługą technologii 3D Intel XPoint. Jej parametry są porównywalne z możliwościami pamięci DRAM, z kolei pojemność pojedynczego modułu może wynosić od 128 GB do nawet 512 GB.
Taka specyfikacja sprawia, że w stosunku do poprzedniej serii serwery Fujitsu Primergy M5 oferują znacznie więcej możliwości. Obsługa danych będzie o wiele szybsza. Kolejną zaletą jest możliwość obsługi większej liczby użytkowników jednocześnie, podobnie jak równolegle działających maszyn wirtualnych.

Intel Optane DC – gwarancja maksymalnej wydajności 

Testy najnowszych serwerów Primergy M5 jednoznacznie wskazują na bardzo zauważalny wzrost wydajności obliczeń. To przede wszystkim zasługa połączenia możliwości drugiej serii procesorów Intel Xeon Scalable z niezwykle szybką pamięcią Intel Optane DC, która oprócz wyjątkowo sprawnej pracy charakteryzuje się również sporą pojemnością.
Do tego dochodzi także nowa edycja oprogramowania Integrated Remote Management Controller, które pozwala na wygodną obsługę serwerów Fujitsu Primergy M5. Wersja S5 umożliwia zdalne czuwanie nad całym systemem, zapewniając między innymi kontrolę chłodzenia, zasilania, pamięci masowej i oprogramowania. Możliwa jest również instalacja systemu operacyjnego z dowolnej lokalizacji.

Fujitsu Primergy RX2540 M5

Fujitsu Primergy M5 bez wątpienia wychodzi na prowadzenie w świecie serwerów. Najlepszym dowodem na to są wyniki benchmarków VMware VMmark, które oceniają wydajność, skalowalność i pobór prądu przez maszyny wirtualne. Model Primergy RX2540 M5 pobił w nim aż dwa rekordy.

Fujitsu Primergy RX4770 M5

Z kolei serwer Primergy RX4770 M5 może pochwalić się znakomitymi wynikami w teście SPECjbb 2015, który ocenia możliwości systemów podczas pracy w środowiskach biznesowych aplikacji Java.

Primergy M5 i M4 – co się zmieniło?

W nowej generacji serwerów Primergy M5 wprowadzono wiele nowości w stosunku do poprzednich wersji, czyli urządzeń z linii M4. Przede wszystkim odświeżone zostało oprogramowanie, które teraz charakteryzuje się bardziej przystępnym interfejsem użytkownika. Warto także zaznaczyć usprawnione alerty e-mail, możliwość zarządzania danymi na karcie SD i ogólne ulepszenia dotyczące funkcjonalności oraz korzystania z systemu.
Fujitsu Primergy M5 to urządzenia, które w stu procentach spełniają aktualne oczekiwania oraz potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw. Głównym celem w tego typu firmach jest niezawodność, wydajność oraz łatwość serwisowania w codziennej pracy. Dużym atutem jest również fakt, że serwery M5 można dowolnie konfigurować, dostosowując wybór procesorów, dysków twardych czy kości pamięci RAM. Rozbudowana funkcjonalność i usprawniona obsługa to połączenie, dzięki któremu serwery Primergy M5 to obecnie jedna z najciekawszych obecnie opcji na rynku serwerów.

.
[1] VMware VMmark: https://www.vmware.com/pl/products/vmmark/results3x.1.html
[2] SPECjbb 2015: https://www.spec.org/jbb2015/results/res2019q2/jbb2015-20190314-00435.html
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.