Serwery i technologie IT

Szybsze serwery linii Sparc Enterprise Server


Dodano: 28 Lipca 2008
Drukuj: Szybsze serwery linii Sparc Enterprise Server
Sun i Fujitsu Computer Systems zmodyfikowały opracowane wspólnie serwery linii Sparc Enterprise Server, instalując w nich nowe, czterordzeniowe procesory.


Serwery tej linii są obecnie dostępne z nowymi procesorami Sparc64 VII produkowanymi przez Fujitsu. Tym samym w serwerach tych można obecnie instalować dwa razy więcej rdzeni obliczeniowych niż w oferowanych do tej pory serwerach (wprowadzonych na rynek w kwietniu 2007 r.), które zawierały procesory Sparc64 VI.

Serwery linii Sparc Enterprise Server to systemy obliczeniowe typu SMP (Symmetric Multi-Processing) dostępne w wersjach typu midrange i high-end, nadające się do obsługiwania takich aplikacji, jak ERP (Enterprise Resource Planning) czy do konsolidowania serwerów i ich wirtualizowania.

Serwery (sprzedawane przez każdą z firm jako oddzielne produkty) pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Solaris 10. Użytkownicy mogą w każdym z serwerów instalować kombinacje procesorów Sparc64 VI i VII.

Rdzenie znajdujące się w nowych procesorach mogą wykonywać jednocześnie dwa wątki (co nie było możliwe w przypadku procesorów poprzedniej generacji) i mają do swojej dyspozycji współużytkowany bufor na dane Level 2 o pojemności 5 lub 6 MB (zależnie od modelu). Procesory są taktowane zegarami o częstotliwości do 2,56 GHz. Rdzenie wchodzące w skład procesorów pobierają o 44% mniej energii od swoich poprzedników i są produkowane przy użyciu technologii 65 nm.

Serwer M4000 zawierający nowe procesory i 128 GB pamięci RAM kosztuje od 35 tys. USD. Większy serwer high-end noszący nazwę M9000 (który zawiera 1 TB pamięci RAM i w którym można zainstalować do 32 procesorów) kosztuje od 216 tys. USD.

Źródło: Networld.pl

« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.