Serwery i technologie IT

Odzyskiwanie danych w wirtualnych środowiskach VMware


Dodano: 28 Czerwca 2008
Drukuj: Odzyskiwanie danych w wirtualnych środowiskach VMware
Firmy, które utraciły dane przechowywane w pamięciach serwerów wykorzystujących technologię wirtualizacji VMware mają do dyspozycji nowe narzędzie. Jest to oprogramowanie firmy Kroll Ontrack, zaprojektowane specjalnie do odzyskiwania folderów i plików znajdujących się we wszystkich typach systemów wirtualnych VMware.


Choć korzyści, jakie wynikają z zastosowania systemów wirtualnych (oszczędzanie pojemności, środowiska i kosztów) są łatwo dostrzegalne, to posiadanie wszystkich danych w jednym miejscu sprawia, że przedsiębiorstwo jest podatne na utratę danych.

Gdy w wirtualnej infrastrukturze dochodzi do utraty danych, identyfikacja przyczyny oraz odzyskanie danych są bardzo skomplikowane. Można to zrobić korzystając z usług oprogramowania Kroll Ontrack. Systemy VMware, w których skuteczność odzyskania danych przez Kroll Ontrack jest najwyższa, to: VMware Infrastructure 2 & 3 (ESX Server, VMFS), VMware Server i VMware Workstation (wszystkie wersje).

Firma Kroll Ontrack opracowała także techniki oraz narzędzia, dzięki którym możliwe jest pełne odzyskanie danych nie tylko z dysków twardych, ale również z pamięci flash, dysków SSD oraz taśm LTO. Podobnie jak w przypadku środowisk wirtualnych, odzyskiwanie danych z wyżej wymienionych nośników jest złożonym procesem. Narzędzia firmy Kroll Ontrack wykonują to zadanie automatycznie.

Źródło: NetWorld
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.