Serwery i technologie IT

Serwer Dell PowerEdge R210 – kompaktowy i ekonomiczny serwer jednoprocesorowy


Dodano: 28 Lipca 2010
Drukuj: Serwer Dell PowerEdge R210 – kompaktowy i ekonomiczny serwer jednoprocesorowy
Serwer Dell PowerEdge R210 to serwer klasy podstawowej - ekonomiczny, jednoprocesorowy (Intel Xeon) serwer zamknięty w obudowie o wysokości 1U. Serwer Dell R210 przeznaczony jest do montażu w szafie serwerowej. Mimo małych rozmiarów Dell R210  udostępnia zaawansowane funkcje administracyjne, zawiera niskowatowy zasilacz i umożliwia podłączanie zewnętrznych pamięci masowych.
 


  • Ultrakompaktowa obudowa o głębokości 39 cm (15,5") i wysokości 1U pozwala zainstalować serwer wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca
  • Możliwość zaawansowanego administrowania systemem dzięki Kontrolerowi cyklu eksploatacji
  • Wszystkie potrzebne funkcje bez zbędnych dodatków pozwalają obniżyć koszt inwestycji
  • Otwarta architektura pozwala na opcjonalne rozszerzenia
  • Energooszczędność obniża koszty eksploatacji serwera
  • Port e-SATA pozwalający podłączać dodatkowe, zewnętrzne pamięci masowe
Korzyści biznesowe związane z wykorzystaniem serwera Dell R210
Serwer Dell PowerEdge R210 zaprojektowano z myślą o zaspokojeniu potrzeb różnych środowisk informatycznych. Ten model to idealny jednoprocesorowy serwer klasy podstawowej o wysokości 1U przystosowany do montażu w szafie serwerowej i przeznaczony zarówno dla małych, jak i dla większych firm.
Serwer Dell R210 zapewnia potrzebne funkcje bez zbędnych dodatków – model PowerEdge R210  dostosowany jest do indywidualnych potrzeb i oparty na standardach branżowych w sektorze małych firm.
W serwerze Dell R210 wprowadzono do segmentu serwerów jednoprocesorowych korporacyjne rozwiązania administracyjne. Zaawansowane funkcje administracyjne Kontrolera cyklu eksploatacji są opcjonalne co pozwala na wybór odpowiedniego rozwiązania w zależności od wymagań użytkownika.

Rozmiar, który ma znaczenie
Serwer R210 ma obudowę o głębokości jedynie 39 cm (15,5"). Pozwala to zainstalować go niemal wszędzie. Ten serwer klasy podstawowej o wysokości 1U przystosowany do montażu w szafie serwerowej jest przeznaczony zarówno dla małych, jak i dla większych firm, którym zależy na elastyczności i zaawansowanych możliwościach administracyjnych dostępnych w bardzo małej obudowie.

Opcjonalne macierze RAID
Model PowerEdge R210 udostępnia także niedrogie opcje macierzy RAID w celu dodatkowej ochrony danych.

Przemyślana konstrukcja
Model PowerEdge R210 spełnia wytyczne techniczne 11. generacji, co oznacza, że zastosowano w nim takie same rozwiązania konstrukcyjne i mechanizmy zapewniające niezawodność jak we wszystkich innych serwerach firmy Dell. Wszystkie serwery 11. generacji opracowano pod kątem łatwości obsługi.
Wszystkie zewnętrzne gniazda, zasilacze i diody LED na każdym serwerze znajdują się w tym samym miejscu, aby ułatwić użytkownikom obsługę, instalację i wdrożenie serwera.
Solidne, metalowe klatki na dyski twarde i uchwyty na okablowanie zaprojektowano tak, aby ułatwić dostęp do podzespołów i zapewnić jak najlepszy przepływ powietrza wewnątrz serwera.
Przemyślana konstrukcja serwera Dell PowerEdge R210 zapewnia cichą pracę i możliwość zamontowania na przedniej ściance obudowy opcjonalnego wyświetlacza LCD ułatwiającego monitorowanie.

Energooszczędna technologia

U podstaw przemyślanej konstrukcji serwera PowerEdge R210 leży energooszczędność. Dzięki niskowatowemu zasilaczowi 250 W serwer PowerEdge R210 cechuje najniższe zużycie energii spośród całej gamy serwerów PowerEdge 11. generacji.
Serwer R210 jest również wyposażony w wentylatory niskoobrotowe, które działają szybciej, zgodnie z wymaganiami serwera wykonującego określone zadania, i pozwalają maksymalnie ograniczyć zbędny hałas. Ponadto logiczny układ podzespołów zapewnia przepływ powietrza we właściwym kierunku, co gwarantuje odpowiednie chłodzenie serwera.

Uproszczone zarządzanie systemem
Kontroler cyklu eksploatacji to zaawansowany, wbudowany mechanizm zarządzania dostępny w serwerze PowerEdge R210 w przypadku zakupu opcjonalnego rozwiązania iDRAC Express lub iDRAC Enterprise.

Kontroler cyklu eksploatacji ma postać układu wbudowanego w serwer. Upraszcza pracę administratora, pozwalając na wykonywanie wszystkich czynności związanych z instalowaniem, takich jak wdrażanie i aktualizowanie systemów, a także konfigurowanie i diagnozowanie urządzeń, przy użyciu jednego, intuicyjnego interfejsu uniwersalnego konfiguratora serwerów (USC) w środowisku pozasystemowym. Pozwala to na wyeliminowanie konieczności korzystania i obsługi wielu różnorodnych nośników CD/DVD. W skład pakietu Open ManageTM  firmy Dell wchodzi również konsola Dell Management Console dostarczana bezpłatnie wraz z każdym serwerem firmy Dell. Zapewnia ona administratorom skonsolidowany widok całej infrastruktury informatycznej.

PowerSerwer.pl

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dla serwera Dell R210 dostępną tutaj.
PowerServer.pl

Manager produktu:
Andrzej Jakubowski
tel.: 12 380-17-71
e-mail: andrzej.jakubowski(at)powerserver.pl


Infolinia: 801 70-33-70

Formularz kontaktowy
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.