Serwery i technologie IT

Nowy serwer Dell R520 - z wielką dbałością o szczegóły


Dodano: 22 Sierpnia 2012
Drukuj: Nowy serwer Dell R520 - z wielką dbałością o szczegóły
Nowy serwer typu rack PowerEdge R520 firmy Dell to coś więcej niż tylko kolejna odsłona linii produkcyjnej. W produktach z tej rodziny firma Dell wprowadziła pewne istotne zmiany projektowe oraz innowacje.


Dbałość o szczegóły w firmie Dell rozciąga się na rzeczy tak małe jak umieszczony na wewnętrznej stronie zdejmowanej pokrywy kod QR. Obecnie kod ten przenosi na stronę domową rodziny serwerów, natomiast w nieodległej przyszłości po zeskanowaniu kodu możliwe będzie wyświetlanie strony konfiguracji serwera.

Dbałość ta widoczna jest również w elementach takich jak podświetlana osłona przewodu zasilania, która świeci się na zielono, gdy moduł jest zasilany. Każdy, kto kiedykolwiek próbował dostać się do szafy rackowej od tyłu, mając do dyspozycji ograniczone oświetlenie podczas poszukiwania problemu sprzętowego, doceni ten pozornie nieistotny szczegół.

Dell dopasowuje swoje serwery do potrzeb klientów

Każda firma powinna słuchać swoich klientów. Firma Dell poniosła znaczne nakłady na uzyskanie informacji zwrotnej, która pozwoliłaby określić faktyczne potrzeby klientów. Przeprowadzono rozmowy z ponad 7700 klientami, aby uzyskać lepszy pogląd na różne kwestie w szeregu scenariuszy zastosowań. Firma Dell zwracała również uwagę na liczbę oraz rodzaj rozmów przychodzących odbieranych w centrach serwisowych, aby móc wprowadzać nowe rozwiązania, takie jak umieszczenie na wewnętrznej pokrywie czytelnych schematów oraz wyjaśnienia dotyczącego prawidłowego montażu pamięci.

W przypadku organizacji wykorzystujących więcej niż kilka serwerów zapewnia to dużą swobodę zarządzania. Firma Dell dostrzegła tę prawidłowość i rozszerzyła swoją platformę zarządzania o nową linię produktów R520. Platforma firmy Dell została również rozszerzona o możliwość zarządzania serwerami HP.

Dodatkowy moduł oprogramowania (do pobrania ze strony internetowej) wzbogaca narzędzie administracyjne OpenManage Server firmy Dell o funkcję dodawania klientów HP iLO do listy urządzeń możliwych do podłączenia. Oprogramowanie do zarządzania jest standardowo dołączane do każdego urządzenia i obejmuje funkcje, których należałoby się spodziewać po wysokiej klasy narzędziu, w tym możliwość ustawiania progów alarmowych dla takich elementów jak na przykład temperatura systemu.

Obniżanie kosztów stanowi istotny element na liście celów większości kierowników ds. IT, tak więc firma Dell odpowiedziała również na te potrzeby. Model serwera Dell PowerEdge R520 stanowi idealne rozwiązanie dla klientów, którzy chcieliby przesiąść się ze starszych serwerów wysokiej klasy, takich jak maszyny z serii 710/720.

Obecnie wielu klientów może skorzystać z takiej możliwości, ponieważ model R520 zapewnia wysokiej klasy pojemność pamięci wynoszącą 192 GB i obsługuje nawet do 16 rdzeni CPU. Obudowa serwera jest przy tym o 2-3 cale krótsza niż podobne modele oferowane przez konkurencję, co zapewnia nieco więcej miejsca w szafie rackowej lub możliwość zastosowania mniejszej szafy.

Niewyczerpane możliwości Dell PowerEdge R510

Konfiguracja serwera do pracy pod określonym obciążeniem może okazać się zniechęcającym zadaniem w przypadku tak bogatego zestawu opcji. W swojej dotychczasowej historii firma Dell zawsze oferowała szeroką gamę różnych konfiguracji dostosowanych do różnych potrzeb.

Z drugiej strony Dell PowerEdge R520 jest wyposażony w zestaw podstawowych funkcji w zakresie maksymalnej wydajności z perspektywy pamięci i przestrzeni magazynowania danych, choć jego prawdziwe możliwości można poznać dopiero po zainstalowaniu większej liczby CPU. Wykorzystanie pojedynczego procesora nie zapewnia takich zasobów pamięci oraz przepustowości I/O jak w przypadku zamontowania dwóch, wiąże się natomiast z pewnymi wadami w zakresie kosztów i zużycia energii.

Oczywiście głównym celem tego rodzaju maszyn jest wirtualizacja, którą firma Dell zapewniła wręcz w nadmiernym zakresie. Dzięki nawiązaniu partnerskiej współpracy z firmą VMware, firma Dell oferuje wbudowaną architekturę ESXi na wewnętrznej karcie SD, co umożliwia bezpośrednie uruchamianie aplikacji hypervisor.

Zwalnia to wszystkie zasoby dyskowe i umożliwia korzystanie z nich w ramach ESXi bez potrzeby tworzenia partycji startowych. Dzięki tej opcji można uruchomić ESXi z zaledwie kilkoma prostymi zmianami wprowadzonymi w BIOSie. Połączenie funkcji uruchamiania z dedykowanym sprzętowym gniazdem kontrolera RAID umożliwia stworzenie potężnej platformy wirtualizacyjnej w pojedynczej obudowie 2U.

W zakresie zasilania firma Dell oferuje podstawowy zasilacz 550W dla osób zwracających uwagę na koszty, jak również kilka zdublowanych modułów z możliwością wymiany Hot-Swap na gorąco (obudowa umożliwia korzystanie z redundancji) o mocy 495 W, 700 W oraz 1100 W.

Jeżeli potrzebna jest duża przepustowość I/O, nowy model udostępnia jedno gniazdo PCIe x16 o przepustowości x16 dla kart niskoprofilowych, jedno gniazdo PCIe x16 o przepustowości x16 dla pełnowymiarowych kart oraz dwa gniazda PCIe x16 o przepustowości x8 dla kart niskoprofilowych.

Opcjonalne interfejsy PCI oraz opcje pamięci są mniej skuteczne w przypadku konfiguracji opartej na pojedynczym procesorze.


 
Tłumaczenie artykułu (źródło):
ServerWatch http://www.serverwatch.com/server-news/dell-r520-server-arrives-with-an-attention-to-detail.html

« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.