Inne produkty


Systemy dyskowe
Serwerowe zasilacze UPS
 
Zasilacz awaryjny (zasilacz UPS) jest urządzeniem lub systemem którego podstawową funkcją jest nieprzerwane zasilanie innych urządzeń elektronicznych.

Ten typ zasilacza wyposażony jest najczęściej w akumulator, który w przypadku przerwy lub zakłóceń dostawy energii elektrycznej z sieci energetycznej dostarcza zasilanie do podłączonych serwerów, pamięci masowych lub innego sprzętu komputerowego. Czas podtrzymania napięcia wynosi od kilku minut do kilkudziesięciu godzin i zależy m.in. od obciążenia zasilacza oraz pojemności akumulatora. Zasilacz UPS dobiera się tak, aby umożliwił on nieprzerwaną pracę serwerów lub pozwolił na bezpieczne wyłączenie bez straty danych.

Istotą zastosowania zasilaczy awaryjnych (UPS) jest więc ochrona serwerów i innego sprzętu przed uszkodzeniem, a co za tym idzie ochrona danych. O ile infrastrukturę sprzętową można w łatwy sposób odtworzyć, ponosząc jedynie koszty zakupu zniszczonego sprzetu, o tyle odtworzenie gromadzonych danych biznesowych moze okazać się niemożliwe. A to z kolei może oznaczać duży krok wstecz dla firmy lub instytucji, a nawet zaważyć nawet na jej istnieniu.

zobacz zasilacze_awaryjne

 
 
 
 
 
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.