Inne produkty


Systemy dyskowe


Zasilacz awaryjny (zasilacz UPS) jest urządzeniem lub systemem którego podstawową funkcją jest nieprzerwane zasilanie innych urządzeń elektronicznych.

Ten typ zasilacza wyposażony jest najczęściej w akumulator, który w przypadku przerwy lub zakłóceń dostawy energii elektrycznej z sieci energetycznej dostarcza zasilanie do podłączonych serwerów, pamięci masowych lub innego sprzętu komputerowego. Czas podtrzymania napięcia wynosi od kilku minut do kilkudziesięciu godzin i zależy m.in. od obciążenia zasilacza oraz pojemności akumulatora. Zasilacz UPS dobiera się tak, aby umożliwił on nieprzerwaną pracę serwerów lub pozwolił na bezpieczne wyłączenie bez straty danych.

Istotą zastosowania zasilaczy awaryjnych (UPS) jest więc ochrona serwerów i innego sprzętu przed uszkodzeniem, a co za tym idzie ochrona danych. O ile infrastrukturę sprzętową można w łatwy sposób odtworzyć, ponosząc jedynie koszty zakupu zniszczonego sprzetu, o tyle odtworzenie gromadzonych danych biznesowych moze okazać się niemożliwe. A to z kolei może oznaczać duży krok wstecz dla firmy lub instytucji, a nawet zaważyć nawet na jej istnieniu.

 Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej S.A. (ZPAS) jest polskim producentem szaf stelażowych (rack), szafek i stojaków teleinformatycznych. Wyroby ZPAS i ZPAS-NET pozwalają na połączenie wcześniej rozdzielonych grup produktów branży IT, telekomunikacji i energetyki.
 
Firma ZPAS działa na rynku już od 35 lat, dzięki czemu uzyskała opinię godnego i zaufanego partnera, dostarczającego swoim klientom produkty o najwyższej jakości, w krótkim czasie i w atrakcyjnych cenach.

W ofercie naszego sklepu dostępne są wybrane modele 19" szaf serwerowych oraz teleinformatycznych firmy ZPAS.
 

 
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.