Serwery i technologie IT

Dunnington - sześciordzeniowy procesor dla serwerów


Dodano: 22 Września 2008
Drukuj: Dunnington - sześciordzeniowy procesor dla serwerów
Intel zapowiedział na odbywającej się właśnie konferencji IDF (San Francisco), że już we wrześniu tego roku poszerzy ofertę o sześciordzeniowy procesor Xeon przeznaczony do budowania serwerów. Układ X7460 (robocza nazwa Dunnington), będzie produkowany w oparciu o 45 nm technologię Penryn.


Wygląda więc na to, że Intel wygrywa znowu rywalizację z firmą AMD, która zapowiedziała podobny produkt noszący nazwę Istanbul. Jednak sześciordzeniowy układ Istanbul pojawi się w jej ofercie dopiero w 2009 r., czyli rok później. Warto też pamiętać o tym, że Intel produkuje już układy scalone przy użyciu technologii 45 nm, podczas gdy AMD przygotowuje się dopiero do uruchomienia produkcji takich układów.

Intel ujawnił również na konferencji szczegóły nowej mikroarchitektury Intel Core (znanej pod roboczą nazwą Nehalem). To właśnie w oparciu o tę mikroarchitekturę w czwartym kwartale br. ruszy produkcja pierwszego procesora należącego do nowej linii Intel Core i7.

Będzie to procesor noszący kodową nazwę Nehalem-EP, zaprojektowany z myślą o budowaniu energooszczędnych i wydajnych serwerów. Procesory w wersjach przeznaczonych dla serwerów rozszerzalnych (Nehalem-EX) oraz dla komputerów desktop i przenośnych (Havendale, Lynnfield, Auburndale oraz Clarksfield) pojawią się na rynku w drugim kwartale 2009 roku.

Źródło: IDG News Service
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.