Serwery i technologie IT

Procesory ARM, Atom i Tesla w serwerach?


Dodano: 14 Lutego 2013
Drukuj: Procesory ARM, Atom i Tesla w serwerach?
Serwery ARM od AMD już w 2014 roku? Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele AMD. 64-bitowa architektura układów ARM z wykorzystaniem technologii Freedom Fabric ma umożliwić tanie i wydajne łączenie tysięcy serwerów i procesorów w jeden klaster. Rozwiązanie takie pojawi się w serwerach AMD SeaMicro a także w rozwiązaniach Dell czy HP.
 


Sieci społecznościowe i gry on-line wykorzystają serwery ARM? Tak twierdzi AMD. Social networks oraz on-line gaming  nie wymagają wielkiej mocy obliczeniowej za to sprawnej i wydajnej obsługi bardzo dużej liczby małych transakcji. I dlatego platforma ARM może być atrakcyjnym rozwiązaniem dla tego sektora IT.

Wsparcie dla architektury ARM - bo platforma to nie tylko hardware. Fedora ze wsparciem architektury ARMv8 ma się pojawić już w pierwszej połowie 2013, w tym LAMP (Linux, Apache Web Server, MySQL, PHP). Oracle obiecuje opracowanie wersji Java SE - choć nie bardzo wiadomo kiedy (tradycyjnie, niewiele obiecują)Wcześniej należy się spodziewać hyperwizora Xen od firmy Citrix.

Atom Centerton to z kolei 64-bitowe procesory firmy Intel. Wyposażone w 2 rdzenie i dedykowane do pracy w systemach serwerowych. Zostały zaprojektowane od podstaw i wyposażone w mechanizmy korekcji błędów oraz sprzętowe mechanizmy do wspomagania wirtualizacji. Niebanalne znaczenie w wielu zastosowaniach może mieć pobór mocy tego typu układów - jedynie ok. 6 Watt.
« poprzednie   |   następne »
©2023 PowerServer  |   Mapa witryny  |   Aktualności  |   PowerComputer  |   Google+   |   Facebook
Znalazłeś błąd w działaniu strony? Napisz do nas


logotypy


Wszystkie nazwy produktów, producentów i ich technologii oraz logotypy są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli
i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.